بخش برق
1396/06/16 14:00:00
سرپرست وزارت نیرو عنوان کرد:
تکیه بر توان داخل و کاهش هزینه دو شاخص اقتصاد مقاومتی/ احداث اولین نمونه پست‌های زیرزمینی در مشهد
سرپرست وزارت نیرو دو شاخص اصلی اقتصاد مقاومتی را تکیه بر توان داخل و کاهش هزینه دانست و گفت: پست زیرزمینی شهدای مشهد اولین نمونه پست‌های فوق توزیع زیرزمینی کشور است که نقش مهمی در پایداری برق حرم مطهر رضوی و پدافند غیرعامل مشهد دارد.


سرپرست وزارت نیرو دو شاخص اصلی اقتصاد مقاومتی را تکیه بر  توان داخل و کاهش هزینه دانست و گفت: پست زیرزمینی شهدای مشهد اولین نمونه پست‌های فوق توزیع زیرزمینی کشور است که نقش مهمی در پایداری برق حرم مطهر رضوی و پدافند غیرعامل مشهد دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "ستار محمودی" روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از پروژه پست تامین برق میدان شهدای مشهد در جمع خبرنگاران نیروی برق را پیشانی توسعه در کشور توصیف و بیان کرد: این صنعت از نظر حرکت در مرزهای دانش و استفاده از فناوریهای روز در کاهش هزینه ها جایگاه ویژه ای دارد.
وی در ادامه همچنین گفت: پست تامین برق میدان شهدای مشهد پروژه ای منحصربفرد است که مشابهی در داخل کشور و نیز کشورهای همجوار ندارد. اجرای این پروژه متخصصان داخلی را به خودباوری برای رقابت با کشورهای پیشرفته می رساند.
سرپرست وزارت نیرو افزود: این پروژه از نظر مدیریت، کنترل و نگهداری همه استانداردهای مربوط به پدافند غیرعامل را رعایت کرده و خیلی خوب طراحی شده است. از نظر هزینه هم با توجه به اینکه پیدا کردن زمین برای اجرای اینگونه پروژه ها در مراکز کلانشهرهایی چون مشهد کار دشواری است مجریان با حرکت در عمق 16 متری زمین موجب صرفه جویی در هزینه خرید زمین شده اند.
وی در خصوص اقدام وزارت نیرو برای تامین حقابه ایران از رودخانه های خروجی نیز گفت: این موارد در حال مطالعه است و در چارچوب مقررات بین المللی پیگیری می شود. 
  • خبرنگار: بهنام دهرآزما
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد