بخش آب
1396/10/23 11:31:00
در 9 ماهه ابتدایی سال جاری:
انسداد 162 حلقه چاه غیرمجاز در استان مرکزی/ صرفه جویی 10 میلیون مترمکعب آب زیرزمینی
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان مرکزی از پر و مسلوب المنفعه کردن 162 حلقه چاه غیرمجاز در 9 ماهه ابتدایی سال جاری با صرفه‌جویی 10 میلیون مترمکعب آب در این استان خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "عزت‌اله آمره‌ای" در این باره گفت: تعداد 162 حلقه چاه غیرمجاز در 9 ماهه ابتدایی سال 96  در استان مرکزی شناسایی و پس از هماهنگی با مراجع قضایی وهمکاری نیروهای انتظامی پر و مسلوب المنفعه گردیدکه سبب صرفه جویی 10 میلیون مترمکعب آب زیرزمینی در استان شد.
آمره ای افزود: با توجه به خشکسالی‌هایی که سال‌های اخیر رخ داده و میزان کم بارندگی ، حفر چاه‌های غیر مجاز و اضافه برداشت از منابع آبی و سفره‌های زیر زمینی، وضعیت منابع آبی استان را با چالش جدی مواجه کرده است و اگر با این معضلات برخورد نشود در آینده با کمبود شدید آب مواجه خواهیم بود.
وی ابراز داشت: نیروهای گشت و بازرسی شرکت آب منطقه‌ای مرکزی به صورت شبانه‌روزی در سطح استان کلیه دشت‌ها را رصد می‌کنند و هیچگونه حاشیه امنی برای کشاورزانی که ازطریق چاه‌های غیرمجاز مبادرت به کشت می‌کنند وجود ندارد، چراکه در هر لحظه امکان شناسایی و انسداد این چاه‌ها وجود دارد.
 
  • خبرنگار: مسعود بهاری
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر