بخش اخبار بين الملل وزارت نيرو
1396/12/08 19:01:00
نخست وزير ارمنستان در دیدار با وزیر نیرو:
باید بتوانیم روابط اقتصادی ایران و ارمنستان را ارتقا دهیم/ پیشنهاد حذف عوارض ورود کامیون و اتوبوس بین دو کشور
نخست وزیر ارمنستان در دیدار با وزیر نیروی کشورمان گفت: باید بتوانیم روابط اقتصادی دو کشور را همچون روابط مطلوب سیاسی را به سطح مطلوبی ارتقا دهیم.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "کارن کاراپتيان" نخست وزير ارمنستان عصر امروز (سه‌شنبه) در دیدار با "رضا اردکانیان" وزیر نیرو با اشاره به برگزاری موفق پانزدهمين کميسيون مشترک همکاري اظهار کرد: روابط سیاسی دو کشور بسیار خوب است و ما باید بتوانیم روابط اقتصادی دو کشور را نیز به سطح مطلوبی ارتقا دهیم.
وی ادامه داد: کميسيون مشترک همکاري می‌تواند بستر ارتقای روابط و توسعه همکاری‌های اقتصادی دو کشور باشد.
در این دیدار رضا اردکانیان وزیر نیرو با اشاره به روابط دیرینه دو کشور اظهار کرد: امیدواری با برگزاری پانزدهمين کميسيون مشترک همکاري، سطح روابط اقتصادی دو کشور با توجه به زمینه‌ها و مشترکات بسیار زیاد دو کشور افزایش یابد و این نیازمند حمایت شما است.
وی ادامه داد: موضوعات مختلفی از جمله دو سند همکاری در زمینه گمرک، ادامه خط سوم انتقال برق، تسهیلات توسعه حمل و نقل جاده‌ای و توسعه گردشگری در این دوره از کمیسیون مشترک مصوب شده و ما انتظار جدیت دو کشور در زمینه اجرایی شدن تصمیم‌ها داریم.
اردکانیان به پیشنهاد حذف عوارض ورود کامیون و اتوبوس در بین دو کشور اشاره کرد و افزود: زمینه‌های دیگر همچون راه اندازی نیروگاه برقابی مغری، همکاری در زمینه توسعه مناطق آزاد و ساخت پارک دوستی ظرفیت‌های مهمی برای افزایش روابط دو کشور است.

  • خبرنگار: علی اکبر ذاکری
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر