بخش آب و فاضلاب
1396/12/17 13:08:48
در ادامه سفر وزیر نیرو؛
کلنگ عملیات اجرایی طرح فاضلاب شهر داراب فارس بر زمین خورد
عملیات اجرایی شبکه جمع آوری و تصفیه خانهٔ فاضلاب شهر داراب در مراسمی با حضور وزیر نیرو، مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و استاندار فارس آغاز شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، امروز (پنجشنبه) در ادامه سفر رضا اردکانیان وزیر نیرو و با حضور حمیدرضا جانباز مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، تبادار استاندار فارس، و شماری از مدیران ارشد کشوری و استانی و مردم شهر داراب، عملیات اجرایی طرح شبکهٔ جمع آوری و تصفیه خانهٔ فاضلاب این شهر آغاز شد.
در این مراسم، "محمد علی قلندری" رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت آبفای استان فارس به ترسیم نمایی از وضعیت شرکت آبفای استان فارس در حوزهٔ طرح‌های آب و فاضلاب استان پرداخت.
وی ادامه داد: با سفر امروز وزیر نیرو، عملیات اجرایی تصفیه خانه‌های فاضلاب شهرهای داراب، آباده و سپیدان که از محل بانک توسعهٔ اسلامی تأمین اعتبار شده‌اند آغاز می‌شود.
قلندری در ادامه از فاز صفر طرح مطالعاتی ایجاد تأسیسات فاضلاب در 19 شهر و طرح مطالعاتی فاز 1 در 4 شهر دیگر استان فارس خبر داد.
وی با اشاره به طرح فاضلاب شهر استهبان مشخصات فنی طرح مورد افتتاح را تشریح و بیان داشت: این طرح شامل آغاز عملیات اجرایی مدول اول تصفیه خانهٔ فاضلاب شهر داراب با ظرفیت 10 هزار مترمکعب در شبانه روز به روش DPMC است که پساب تصفیه شده آن قابلیت استفاده در بخش کشاورزی و باغات را داراست.
قلندری یادآور شد: اعتبار این طرح برابر با 229.8 میلیارد ریال به اضافهٔ یک میلیون و 956 هزار یورو است که با اجرای آن 52 هزار نفر از مزایای آن بهره‌مند خواهند شد.
 
  • خبرنگار: مهراب بهنام
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر