بخش عمومي
1396/12/16 17:49:00
با حضور وزیر نیرو انجام شد؛
امضای تفاهم‌نامه همکاری بین مرکز بسیج و دفتر روابط عمومی وزارت نیرو/ استفاده از ظرفیت بسیج در ترویج و اشاعه فرهنگ بهینه مصرف آب و برق
تفاهم‌نامه همکاری بین مرکز مقاومت بسیج و دفتر روابط عمومی وزارت نیرو با حضور وزیر نیرو به امضا رسید.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، عصر امروز (چهارشنبه) و در حاشیه برگزاری همایش سراسری فرماندهان پایگاه‌های مقاومت بسیج صنعت آب و برق کشور در سالن همایش‌های شرکت برق منطقه‌ای تهران، تفاهم نامه همکاری مشترک توسط داود طارمی، فرمانده مرکز مقاومت بسیج و صدیقه ببران، مدیرکل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت نیرو به امضا رسید.
این تفاهم‌نامه با توجه به وضعیت حال و آینده شرایط اقلیمی کشور از حیث منابع آبی و نیز محدودیت‌های تأمین و انتقال آب و برق، به منظور تجمیع ظرفیت‌ها، ارتباطات و توانائی‌های موجود طرفین برای ایجاد و فراهم کردن زمینه‌های مناسب و مؤثر جهت انجام اقدامات و تمهیدات لازم در راستای شفاف سازی نحوه و فرآیند ارائه مستمر و پایدار خدمات صنعت به مردم و همچنین توسعه همه جانبه ترویج و اشاعه فرهنگ مصرف آب و برق به عنوان یک اراده و خواست ملی و تعمیم آن به کلیه آحاد جامعه منعقد و مبادله شد.
بر اساس این تفاهم نامه،همکاری نظام یافته در راستای جلب مشارکت و بکارگیری ظرفیت گسترده بسیج اقشار کشور و نیز سایر نهادهای مردمی در تحقق اهداف تعیین شده بین طرفین برقرار می‌شود.
از جمله اهداف و زمینه‌های همکاری در این تفاهم نامه، تعامل و همکاری مؤثر در آموزش، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی اقشار بسیج کشور در زمینه مبانی و موضوعات مربوط به وضعیت کمی و کیفی آب و برق و شیوه‌ها و روش‌های اعمال مدیریت مصرف بهینه و مدیریت تقاضا خواهد بود.
همکاری در برگزاری همایش‌ها، نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های با موضوعیت مدیریت مصرف آب و برق و نیز مبانی مرتبط با اشاعه فرهنگ مصرف بهینه در سطح ملی و استانی و همچنین ایجاد خط ارتباطی مستمر در توزیع محصولات فرهنگی به مراکز و پایگاه‌های بسیج و سپاه پاسداران در سراسر کشوراز دیگر مفاد این تفاهمنامه است.
در بخش دیگری از این تفاهم‌نامه ایجاد هیات اندیشه ورز به منظور تولید محتوای فرهنگی و هنری در زمینه مدیریت مصرف بهینه با حضور افراد متخصص در نظر گرفته شده است.
 

  • خبرنگار: علی اکبر ذاکری
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر