بخش آب و فاضلاب
1396/12/20 12:10:36
افزايش انتقال آب از خط كوثر به استان بوشهر
مدیر دفتر انرژی و سامانه‌های کنترل تاسیسات شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: برای افزایش دبی انتقال آب از خط کوثر به استان بوشهر، ایستگاه پمپاژی با اعتبار 30 میلیارد ریال اجرا شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حمید کرمی" با اشاره به اینکه دفتر انرژی شرکت آبفای استان بوشهر به منظور تأمین برق مورد نیاز و پایدار تاسیسات آبرسانی نقش مهم و موثری دارد اظهار داشت: دفتر انرژی جهت تأمین بخشی از برق تاسیسات آبرسانی سعدآباد، اقدام به نصب و راه اندازی نیروگاه خورشیدی به ظرفیت 30 کیلو وات با اعتبار 1.7 میلیارد ریال نموده است.
وی از برنامه ریزی به منظور مجهز کردن تمامی تاسیسات استان بوشهر به سیستم‌های تله متری خبر داد که در این راستا جهت هوشمندسازی تاسیسات آبرسانی جم و خورموج اظهار داشتند: اجرای سیستم تله متری و کنترل از راه دور در تاسیسات آبرسانی شهرستان‌های جم و دشتی با اعتبار 1.3 میلیارد ریال اجرا شده است.
مدیر دفتر انرژی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه اجرای طرح یاد شده، رضایت مندی مردم را در پی داشته است گفت: این طرح که بهبود وضعیت فشار و دبی در تاسیسات آبرسانی به دنبال داشت ضمن کاهش اتفاقات شبکه آب و شکایتهای مردمی، افزایش رضایتمندی مشترکان را فراهم کرد.
کرمی، کاهش مصرف برق الکترو پمپ‌ها در ساعت اوج بار و انتقال آن به ساعت کم باری را از دیگر مزیت‌های سیستم‌های هوشمند تله متری در شهرهای جم و خورموج دانست و خاطرنشان کرد: کاهش حوادث با توجه به تنظیم فشار و کنترل خطوط و افزایش بهره وری در تاسیسات یاد شده از دیگر مزیت‌های اجرای سیستم تله متری در شهرهای یاد شده می‌باشد.
وی از اجرا و نصب تجهیزات تله متری در تاسیسات آبرسانی شهرستان عسلویه خبر داد و افزود اجرای این طرح 2 میلیارد و 170 میلیون ریال اعتبار داشته است.
مدیر دفتر انرژی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به هوشمند سازی چاههای آب شرب سربالش افزود: این دفتر نسبت به ساخت و نصب 20 دستگاه تابلو برق هوشمند برای راه اندازی و کنترل چاهها در تصفیه خانه بوشیگان با اعتبار 2 میلیارد ریال اقدام کرده است.
مدیر دفتر انرژی و سامانه‌های کنترل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به اینکه طرح افزایش انتقال آب از خط آبرسانی کوثر در حال اجراست تصریح کرد: در این راستا ضمن ایجاد ساختمان‌های ایستگاه پمپاژ جدید نسبت به نصب 3 دستگاه الکتروموتور با قدرت 560 کیلووات با ولتاژ تغذیه 6.6 کیلوولت به همراه پست‌های زمینی مربوطه با اعتبار 30 میلیارد ریال اجرا شده است.
  • خبرنگار: محمدرضا رزمجو
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر