بخش آب
1396/12/23 15:36:14
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان مرکزی عنوان کرد:
کاهش 56 درصدی بارش‌های استان مرکزی نسبت به سال گذشته/ لزوم تغییر الگوی کشت در اقلیم‌های خشک و نیمه خشک
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان مرکزی با اشاره به کاهش 56 درصد بارندگی‌های این استان نسبت به سال گذشته، گفت: در حال حاضر نصب کنتور، استفاده از پساب در بخش صنعت، کشاورزی، محیط زیست و تغییر الگوی کشت در اقلیم‌های خشک و نیمه خشک راهکار مناسب برای افزایش بهره‌وری از آب و اصلاح الگوی مصرف خواهد بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، عزت‌اله آمره‌ای در جلسه پایان سال شورای مدیران شرکت آب منطقه‌ای مرکزی طی سخنانی عنوان کرد: باید به سمت مدیریت مصرف و تقاضا برویم که خوشبختانه با مصوبه هیئت وزیران، کارگروه ملی سازگاری با کم آبی در کشور شکل گرفت.
وی با اشاره به کاهش 56 درصد بارندگی‌های استان نسبت به سال گذشته، گفت: وضعیت امروز منابع آب، قابل مقایسه با گذشته نیست. در حال حاضر نصب کنتور، استفاده از پساب در بخش صنعت، کشاورزی، محیط زیست و تغییر الگوی کشت در اقلیم‌های خشک و نیمه خشک راهکار مناسب برای افزایش بهره وری از آب و اصلاح الگوی مصرف خواهد بود.
آمره‌ای تاکید کرد: ترویج اصلاح نظام آبیاری و تغییر الگوی کشت از روش غرقابی به سیستم نوین هر چند که مشکل است ولی تحقق آن در این حوزه بسیار ضروری خواهد بود و باید به این مهم توجه ویژه‌ای داشته باشیم.
  • خبرنگار: مسعود بهاری
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر