بخش برق
1396/12/23 15:24:05
ارتقاي سيستم اسكاداي ديسپاچينگ منطقه جنوب مورد بررسي قرار گرفت
جلسه بررسي و هماهنگي به منظور بررسي مسائل پدافندي سيستم اسكاداي ديسپاچينگ منطقه جنوب كشور با حضور معاونت راهبري شبكه شركت مديريت شبكه برق كشور و معاون سازمان پدافند غيرعامل در حوزه انرژي كشور به میزبانی شركت برق منطقه‌اي فارس برگزار شد .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، جلسه بررسي و هماهنگي به منظور بررسي مسائل پدافندي سيستم اسكاداي ديسپاچينگ منطقه جنوب كشور با حضور رجبي مشهدي، معاونت راهبري شبكه شركت مديريت شبكه برق كشور، سردار مطيعي، معاونت سازمان پدافند غيرعامل در حوزه انرژي كشور ، آزادي، مديركل پدافند غير عامل استانداري فارس، كريمي، مديرعامل شركت برق منطقه‌‎اي فارس و معاونان این شرکت در سالن كنفرانس شركت برق منطقه‌اي فارس برگزار شد .
در این نشست عبدالعزيز كريمي، مديرعامل شركت برق منطقه‌اي فارس در ابتداي جلسه طي سخناني، به اهميت انرژي الكتريكي و صنعت برق اشاره كرد و افزود: برق نياز اساسي مردم است و وقفه در خدمات‌رساني آن حتي براي لحظه‌اي كوتاه غير قابل تصور است.
وی توانمندی در صنعت برق را یکی از شاخصه‌های توسعه یافتگی برشمرد و گفت: خوشبختانه در صنعت برق كشور تاكنون اقدامات مهم و اساسي در راستاي تامين برق مردم صورت گرفته است اين عملكردها كه طي سال‌هاي مختلف انجام شده است مرهون تعهد و توانايي متخصصان اين حوزه می‌باشد.
كريمي تصریح کرد: شركت برق منطقه‌اي فارس به لحاظ تعداد پست و كيلومتر خطوط يكي از بزرگترين شبكه‌هاي برق كشور را تحت پوشش خود دارد و همواره تلاش کرده است تا با بكارگيري مديران و كارشناسان متخصص و كارآمد و همچنين صرف هزينه هاي لازم زيرساخت مورد نياز جهت پايش و راهبري شبكه تحت پوشش را فراهم آورد تا با تامين برق پايدار و مطمئن، موجبات رضايت و افزايش رفاه مردم فراهم شود .
مديرعامل شركت برق منطقه اي فارس ميزان رويت پذيري شبكه تحت پوشش برق فارس را مثبت ارزيابي كرد و افزود: ميزان رويت پذيري ديسپاچينگ شركت برق منطقه اي فارس طي چند سال اخير حدود 99 درصد بود ه است كه بصورت متوالي در كشور مقام اول رويت پذيري به بر ق فارس اختصاص يافته است .
وي موفقيت حاصله را در گرو تلاش هاي شبانه روزي همكاران اين امور و اجراي منظم سرويس هاي تعمير و نگهداري و رفع اشكالات ايجاد شده در سيستم اسكادا در كمترين زمان ممكن دانست.
  • خبرنگار: عليرضا شعله
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر