بخش آب
1397/01/27 12:55:00
مدیرعامل شرکت آبفای سیستان و بلوچستان:
شبکه توزیع آب شرب زاهدان به وضعیت پایدار بازگشت
مدیر عامل آبفای سیستان و بلوچستان از بازگشت وضعیت پایدار به شبکه توزیع آب شرب زاهدان و رفع مشکلات پیش آمده درپی وقوع طوفان دو شب گذشته خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محسن میرادی" با بیان اینکه بر اثر گردباد، جریان برق خط انتقال آب چاه نیمه به زاهدان در محل ایستگاه شماره 2 واقع در سه راهی دشتک قطع شده بود، گفت: این مشکل برطرف شده و شبکه آبرسانی به شهر زاهدان فعال و به شرایط پایدار رسیده است.
وی افزود: در این حادثه که در کیلومتر 90 جاده زابل رخ داده بود، موجب سقوط 30 تیر برق، پاره شدن خطوط انتقال برق و آسیب به سازه ها و ساختمان ها شده بود که توسط اکیپ های امدادی و نیروی مردمی بازسازی و تعمیر شد.
به گفته مدیرعامل آبفای سیستان و بلوچستان در پی وقوع این حادثه، تیم های ارزیاب به منطقه ارسال و ساعت 9 شب کار تعمیر و بازسازی آغاز شد؛ این حادثه در کمتر از 21 ساعت مشکل این خطوط رفع شد و صبح امروز کل شهر زاهدان دارای شبکه پایدار شد.
میرادی خاطر نشان کرد: این علمیات با حدود 100 نفر اکیپ امدادی انجام شد که حدود یک و نیم کیلومتر با حفر 30 چاله به عمق 1.8 متر در کمتر از 21 ساعت یک کار جهادی بود.
وی به همراهی مردم زاهدان هم اشاره کرد و افزود: این عملیات یک تجربه گرانقدر بود و اطلاع رسانی خوب و گسترده ای در این زمینه صورت گرفت. در این مدت حدود 95 دستگاه تانکر آب برای تامین آب شرب در مناطق مختلف زاهدان مستقر شد و مردم با صعه صدر همکاری کردند و هیچگونه تنش و اتفاقی در شهر زاهدان رخ نداد.
لازم به ذکر است؛ طوفان در صبح جمعه 24 فروردین در نواحی مرکزی سیستان و بلوچستان، مردم را با مشکلات جدی روبرو کرد و در پی آن موجب سقوط درختان در برخی خیابان ها و وارد آمدن خسارت و قطعی برق و آب برخی مناطق شده بود. این استان که به عنوان پهناورترین استان کشور شناخته می شود با توجه به وضعیت جغرافیایی خاص خود، چندین مخاطره طبیعی از جمله سیل، زلزله، طوفان و غیره را به یکباره با هم تجربه می کند.

  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر