بخش آب
1397/02/20 14:14:00
نشست وزیر نیرو با دبیرکل سازمان جهانی هواشناسی؛
سازمان جهانی هواشناسی برای راه‌اندازی مرکز پیش‌بینی ریزگردها در ایران مشارکت می‌کند/ بررسی تخصصی میزان تاثیر پروژه‌های باروری ابرها در کشور
وزیر نیرو که به منظور شرکت در کنفرانس سازمان جهانی هواشناسی (wmo) به سوئیس سفر کرده است، در حاشیه این رویداد بین‌المللی با petteri taalas، دبیرکل سازمان جهانی هواشناسی ملاقات کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، در این دیدار که با حضور جوناس کالمن (Johannes cullmann)، مدیر آب و اقلیم سازمان جهانی هواشناسی و همچنین سرپرست نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در مقر اروپایی سازمان ملل در ژنو صورت گرفت مقرر شد سازمان جهانی هواشناسی در بررسی تخصصی برای محاسبه میزان تاثیر «پروژه‌های باروری ابرها» به جمهوری اسلامی ایران خدمات ارائه کند.
بر این اساس متخصصان این سازمان در جلسه کارشناسی که بدین منظور با مشارکت وزارت نیرو، سازمان هواشناسی و دانشگاه تهران برگزار می‌شود شرکت نمایند.
همچنین سازمان جهانی هواشناسی مشارکت لازم را در موضوع ریزگردها و راه‌اندازی «مرکز پیش‌بینی ریزگردها» به عمل خواهد آورد.
در این دیدار موضوع استفاده جمهوری اسلامی ایران از سیستم‌های پیشرفته‌تر «پیش‌بینی بارش و شرایط اقلیمی» نیز مورد مذاکره قرار گرفت.
گفتنی است: نشست با آژانس سوئیس برای توسعه و همکاری و نیز کمیسیون اقتصادی اروپای سازمان ملل متحد در حاشیه اجلاس (کنفرانس بین‌المللی سازمان جهانی هواشناسی) برای بررسی همکاری‌های منطقه‌ای بخش دیگری از برنامه‌های اردکانیان در سفر به سوئیس بوده است.
همچنین وزیر نیرو در جلسه وزراء و نمایندگان عالیرتبه کنفرانس بین‌المللی «آینده بهتر با خدمات آبشناسی» wmo که با حضور 215 شرکت کننده از 95 کشور دنیا برگزار شد، سخنرانی کرد.
 

  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر