بخش برق
1397/03/06 11:50:00
مدیرعامل برق منطقه ای استان سیستان و بلوچستان در گفت وگو با پاون خبر داد:
اجرای 23 پروژه انتقال و فوق توزیع در سیستان و بلوچستان برای پیک سال 97
مدیرعامل برق منطقه ای استان سیستان و بلوچستان گفت: حدود 23 پروژه انتقال و فوق توزیع استان برای عبور از پیک سال 97 مشخص شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محبعلي قزاق جاهد" مدیرعامل برق منطقه ای استان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، با اشاره به پیک سال 97 اظهار داشت: سال گذشته پس از حضور چیت چیان وزیر سابق نیرو در استان، جلسات متعدد کارشناسی با مدیران عامل برق منطقه ای و دفتر راهبردی و نظارت بر توزیع برق برگزار و به‌صورت ویژه مشکلات برق استان بررسی شد.
وی ادامه داد: در این جلسات علاوه بر مشخص شدن نقدینگی پروژه ها، حدود 23 پروژه برق منطقه ای سیستان و بلوچستان برای عبور از پیک سال 97 مشخص شد.
جاهد با اشاره به پروژه های دیگر استان از جمله تعمیرات اساسی برای پیک امسال افزود: در حال حاضرحدود 604 کیلومتر مدار و 485 مگاولت آمپر پست به بهره برداری رسیده است و تا 20 خردادماه حدود 15 پروژه دیگر شامل 379 کیلومتر مدار خط انتقال و 485 مگاولت آمپر پست به بهره برداری می‌رسد که در مجموع 983 کیلومتر مدار خط انتقال و 1605 مگاولت آمپر به ظرفیت پست برق استان اضافه خواهد شد.
مدیرعامل برق منطقه ای استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تمام پروژه های سال گذشته به اتمام رسیده است، عنوان داشت: در سال پیش با توجه به افت ولتاژ زیادی که در بخش‌های روستایی داشتیم، حدود 8 پروژه خط انتقال و پست نیز برای پیک سال 87 تعریف شد و عمده کار این پروژه ها استارت خورده و در دست اقدام است.
  • خبرنگار: حمید محجوب
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر