بخش برق
1397/07/19 13:20:00
نماینده قم در مجلس شورای اسلامی:
چاره ای جز حمایت و توسعه انرژی های خورشیدی در استان قم نداریم
نماینده قم در مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط فعلی چاره ای جز حمایت و توسعه انرژی های خورشیدی در استان قم نیست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، حجت الاسلام مجتبی ذوالنور افتتاح از پروژه های برق استان قم که با حضور اردکانیان وزیر نیرو، صادقی استاندار قم و جمعی از مسئولان برگزار شد اظهار داشت: وزارت نیرو طرح ها و پروژه های قابل توجهی در بخش برق، آب و فاضلاب دارد.
وی افزود: وزیر نیرو فردی متخصص و مشرف بر اوضاع و تحولات جامعه بوده و از نظر مدیریتی نیز فردی برجسته است که باید از این ظرفیت مناسب بهترین استفاده صورت گیرد.
نماینده قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی از ویژگی های شهر قم گفت:  استان قم محور مواصلاتی 17 استان بوده و سالانه بیش از 20 میلیون نفر زائر به این شهر سفر می کنند، از 100 کشور دنیا و تمام تحولات آن در عرصه جهانی تجلی پیدا می کند بنابراین لازم است تا خدمات رسانی در این شهر به بهترین وجه صورت گیرد.
ذوالنور با تاکید بر نیاز اساسی قم به برق عنوان کرد: استان قم به دلیل گرمای زیاد نیاز اساسی به برق دارد چرا که درجه حرارت دما در فصل تابستان به بیش از 50 درجه می رسد و در این شرایط نیاز به برق بسیار بیشتر از شهرهای سردسیر دارد.
وی با اشاره به گرما و خشکی هوای استان قم ادامه داد: محدودیت های طبیعی استان قم سبب شده تا مبحث انرژی های خورشیدی در این شهر از اهمیت ویژه ای برخوردار شود در شرایط فعلی چاره ای جز حمایت و توسعه انرژی های خورشیدی در استان قم نیست.
نماینده قم در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: سرمایه گذاری بخش خصوصی نیاز اساسی استان برای تامین برق مورد نیاز است، مشکل فروش برق تولید شده توسط بخش خصوصی و مشکلات ارزی و خرید تجیهزات مورد نیاز و پنل های خورشیدی از مشکلات اساسی سرمایه گذاران بخش خصوصی در مسئله انرژی های خورشیدی است.
  • خبرنگار: مهدي جعفري
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر