بخش برق
1397/03/20 16:00:01
کاهش متوسط انرژی تامین نشده در جنوب کرمان
معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان از کاهش متوسط انرژی تامین نشده مناطق تحت خدمت‌رسانی این شرکت به ۲۴۸ دقيقه در سال به ازاي هر مشترك خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، سیدکمال موسوی در این باره گفت: طبق برنامه استراتژیک شرکت خاموشي در سال گذشته، ۳۰۰ دقيقه در سال به ازاي هر مشترك تعيين شده بود كه اين مقدار به ۲۴۸ دقيقه در سال به ازاي هر مشترك رسيده است.
وی ضمن ابراز رضایت از کاهش خاموشی ها در سال 96 بیان کرد: به همین منظور 17 درصد بهبود عملکرد نسبت به شاخص تعیین شده صورت گرفته است، این در حالی است که عملکرد سال 96 نسبت به سال گذشته نیز خدود 40 درصد بهبود داشته است.
موسوی با اشاره به کاهش خاموشی ها با استفاده از امکانات خط گرم خاطر نشان کرد: در سال 96 به میزان 8489  مگاوات ساعت انرژي با استفاده از خط گرم صرفه جویی شده که در مجموع تاثیر آن در  کاهش انرژي توزیع نشده 90 درصد بوده است.
معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت برق جنوب استان کرمان در خصوص تجهیز و ساماندهی خودروهاي اتفاقات تصریح کرد: تجهیز و ساماندهی 14 دستگاه از خودروهاي اتفاقات به کابین و همچنین پنج دستگاه دیگر نیز در دست اقدام است.
وی بیان کرد: برای ایجاد زیرساخت های ارتباطی بی‌سیم مناسب و اقتصادی جهت ارتباط مرکز کنترل با مراکز تابعه خصوصا در موارد بحران سیستم جامع مخابراتی VHF  با حداقل هزینه طراحی و اجرا شده است.
موسوی به راه اندازی مرکز تماس در 10 امور از 16 امور تابعه شرکت برق جنوب استان کرمان اشاره کرد و گفت: مدیریت تمامی تماس هاي ورودي به سامانه121 بر عهده این سیستم است و همچنین مدیریت، ضبط و ثبت تماس های تلفنی و ... از جمله قابلیت‌های این سیستم است.
 

  • خبرنگار: سید محمد رضوی علوی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر