بخش آب
1397/11/13 17:21:37
پیام وزیر نیرو به مناسبت دهه فجر؛
چهل ساله شدن انقلاب و جمهوری اسلامی ایران دست‌آورد جمعی همه ایرانیان است
وزیر نیرو در پیامی با گرامی‌داشت دهه فجر، چهل ساله شدن انقلاب و جمهوری اسلامی ایران را دست‌آورد جمعی همه ایرانیان عنوان کرد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، متن پیام "رضا اردکانیان" به مناسبت دهه فجر به شرح زیر است:
«مردم ایران بی­‌گمان در بهمن 1357 یکی از بزرگترین انقلاب‌­های جهان را محقق ساختند. انقلاب پدیده ساده­‌ای نیست و به مانند همه انقلاب‌­های بزرگ جهان، انقلابیون برای تحقق آن هزینه‌­های بسیار پرداختند. پدیده سترگ انقلاب حکایت از آن می‌­کند که مردم چنان از نظم سیاسی حاکم بر جامعه به تنگ آمده بودند که هزینه‌­های بسیار به جان خریدند تا زندگی در نظم و نسق جدیدی را تجربه کنند. مردم ایران نظمی را مطالبه می­‌کردند که در آن استقلال ملی، حق تعیین سرنوشت، آزادی‌های سیاسی و مدنی، حقوق شهروندی، شیوه زندگی و معنویت دینی، عدالت و سطح منصفانه‌­ای از کیفیت زندگی تضمین شود.
چهل سال از بهمن 1357 گذشته و انقلاب اسلامی ایران حیات سیاسی جدیدی را در قالب جمهوری اسلامی ایران پدید آورده است. چهل ساله شدن انقلاب و جمهوری اسلامی ایران این دست­آورد جمعی همه ایرانیان را باید تبریک گفت. دشواری­‌ها پیش روی جمهوری اسلامی ایران بسیار بوده و موفقیت‌­های بزرگی نصیب شد و دشواری‌­هایی کماکان پیش روست. لیکن ایران و نظام جمهوری اسلامی ایران به پشتوانه مردم، گام برداشتن در مسیر تحقق آرمان‌­های انقلاب را ادامه می‌­دهد.
اینجانب به عنوان مدیر بخش آب و انرژی که از اولین روزهای پس از پیروزی انقلاب در کنار صنعت آب و برق بوده‌­ام، به دست­آوردهای عظیم صنعت آب و برق ایران که با سرمایه‌­های همین کشور و با تخصص و سخت­‌کوشی ایرانیان به دست آمده اشراف دارم و به آن­ها مفتخرم. چهل سالگی، زمان بلوغ و بازاندیشی نیز هست و از این منظر نیز آگاهم که کاستی‌­هائی در مدیریت پایدار منابع آب و انرژی کشور وجود دارد. وقت آن است که در سایه تجربه‌­های گذشته، همدلی، اندیشه­‌های نو، شفافیت بیشتر، پاسخگویی افزون‌­تر، مشارکت همدلانه‌­تر و امیدواری سرشار از میهن‌­دوستی، برای توسعه پایدار منابع آب و انرژی ایران تلاش کنیم. چهل سال تجربه را پشت سر داریم و باید با اتکا بر انبوه سرمایه­‌ها که مهم­ترین‌­شان انسان‌­های نیک‌­سرشت این سرزمین است، راه توسعه را برای آیندگان، هموارتر از امروز سازیم. تردید ندارم که در سایه امید، تخصص و حکمرانی بهتر قادریم آینده‌­ای بسیار پرشکوه را رقم بزنیم.»

 
                    رضا اردكانيان
  • خبرنگار: حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر