بخش آب
1397/11/17 10:40:00
با حضور معاون برنامه‌ریزی وزیر نیرو در استان اصفهان؛
عمليات اجرايي آبرساني به 17 روستای خوانسار و گلپایگان آغاز شد
آیین آغاز عملیات اجرایی آبرسانی به روستاهای شهرستان گلپایگان و کلنگ‌زني فاز چهارم مجتمع آبرساني گلسار شهرستان خوانسار، با حضور "محسن بختيار" معاون برنامه‌ريزي و امور اقتصادي وزیر نيرو برگزار شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، معاون برنامه‌ريزي و امور اقتصادي وزیر نيرو گفت: پیش‌بینی شده با اتمام عملیات اجرایی طرح آبرسانی مجتمع گلسار 22 روستای خوانسار از نعمت آب سالم، بهداشتی و پایدار بهره‌مند شوند.
"محسن بختيار" در آیین کلنگ‌زني فاز چهارم مجتمع آبرساني گلسار شهرستان خوانسار که در مسجد جامع روستای قودجان برگزار شد، افزود: با اتمام فاز چهارم این مجتمع آبرسانی، حدود 11 تا 12 هزار نفر ساکنان روستاهای "قودجان"، "تیدجان" و "شهرک یاسر" در خوانسار از نعمت آب سالم و پایدار بهره‌مند می‌شوند.
وی ادامه داد: با اجرای این طرح 22 روستا و 3 هزار و 500 خانوار در روستاهای شهرستان خوانسار از نعمت آب پایدار بهره‌مند می‌شوند.
بختیار اظهار کرد: فازهای یک، دو و سه این پروژه در سال‌های گذشته به ‌بهره‌برداری رسیده و امیدواریم با پیگیری‌های همکاران در شهرستان و استان شاهد افتتاح کامل طرح باشیم تا هرچه زودتر روستاها از نعمت آب سالم برخوردار شوند.
معاون برنامه‌ريزي و امور اقتصادي وزیر نيرو با اشاره به تامین آب پروژه مجتمع گلسار خوانسار از سد کوچری افزود: این آب از کیفیت بالایی برخوردار است و امیدواریم با اتمام فاز چهارم و افتتاح آن در آینده‌ای نزدیک شاهد بهره‌مندی 12 هزار نفر خوانساری از آب سالم باشیم.
وی در ادامه این سفر یک‌روزه، با حضور در شهرستان گلپایگان کلنگ آغازبه‌کار 2 پروژه آبرسانی به 14 روستای این شهرستان را به‌زمین زد.
معاون وزیرنیرو خاطرنشان کرد: با تامین اعتبار مورد نیاز این پروژه‌ها، بیش از 7 هزار نفر از آب آشامیدنی سالم بهره‌مند خواهند شد.
  • خبرنگار: حامد شریعتی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر