بخش برق
1397/11/23 08:44:23
فاز دوم ایستگاه ۲۳۰ کیلوولت تنکابن افتتاح شد
فاز دوم ایستگاه ۲۳۰ کیلوولت شیرود شهرستان تنکابن با 180 میلیارد ریال اعتبار به بهره‌برداری رسید.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، معاون طرح و توسعه برق منطقه‌اي مازندران و گلستان با اشاره به نصب و راه‌اندازی ترانس دوم با ظرفیت ۱۲۵ مگاولت آمپر در این پروژه گفت: تامین برق مستمر و مطمئن، کاهش تلفات شبکه انتقال و فوق توزیع، افزایش پایداری و قابلیت اطمینان شبکه انتقال غرب مازندران، رفع افت ولتاژ ایستگاه‌های فوق توزیع و مشترکان منطقه، کاهش خاموشی‌های ناخواسته ناشی از افزایش بار در زمان پیک مصرف و کاهش زمان جابحایی بار و رفع خاموشی پس از حوادث رخ داده در شبکه از جمله اثرات اجرایی این پروژه است.
محمد كاظم حامدی با اشاره به بهره‌برداری از فاز نخست این پروژه با حضور وزیر نیرو و تاثیر بسزای آن در تامین برق منطقه، افزود: در فاز دوم این پروژه ترانس دوم ۱۲۵ مگاولت آمپر اضافه شده تا تابستان سال آینده در منطقه خاموشی نداشته باشیم.
وی ادامه داد: در سال‌های گذشته به‌دلیل اینکه این پست را نداشتیم عموما" خطوط ۶۳ کیلوولت ما در مدار بود که باعث افت ولتاژ می‌شد و با بهره‌برداری از این پست، چهار خط خروجی به‌سمت رامسر و تنکابن احداث شده که سبب رفع افت ولتاژ می‌شود.
حامدی اضافه کرد: به‌منظور استفاده مفید از فضای فیزیکی موجود خط چهار مداره باندل را در نظر گرفتیم و ظرفیت آن را با باندل کردن، هشت برابر کردیم.
وي در ادامه اظهار امیدواری کرد با افتتاح فاز دوم ايستگاه برق، این منطقه طي 10 سال آينده با مشكل كمبود برق يا افت ولتاژ مواجه نشود.
  • خبرنگار: علي فلاح
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر