بخش عمومي
1398/01/21 11:04:00
انتخاب ارشدترين مدير منابع انساني صنعت آب و برق از طریق شایسته‌گزینی؛
وزارت نیرو برای انتخاب معاون تحقیقات و منابع انسانی فراخوان داد
با توجه به اهمیت منابع انسانی و تحقیقات در دو صنعت حساس و زیرساختی آب و برق، وزارت نیرو در نظر دارد «معاون وزیر در امور تحقیقات و منابع انسانی» این وزارتخانه را بر اساس فراخوان عمومی انتخاب کند.
به‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، در فراخوان وزارت نیرو برای انتخاب معاون تحقیقات و منابع انسانی این وزارتخانه آمده است: ارزشمندترین دارایی هر سازمان، منابع انسانی است و برای تصمیم‌گیری موفق در شرایط پیچیده، تحقیقات و مدیریت استفاده از دانش حاصل از تحقیقات، ضرورت حیاتی سازمان‌هاست.
انتخاب و جلب همکاری ارشدترين مدير منابع انساني و تحقیقات، به معناي عزم راسخ اين وزارتخانه براي تعميم دادن فرايند انتخاب مديران بر اساس روش فراخوان و اصلاح تدريجي سازوکارهاي انتخاب مدير در اين دستگاه است.
شرح وظایف و مسئولیت‌های «معاون وزیر در امور تحقیقات و منابع انسانی» به گونه‌ای است که علاوه بر مدیران باتجربه و صاحب دانش وزارت نیرو و شرکت‌های تابعه که داوطلب خدمت در این سمت هستند - و به تبع در شرايط برابر با داوطلبان ديگر، اولويت خواهند داشت - بقیه دارندگان صلاحیت‌های عمومی و تخصصی که در سایر دستگاه‌ها خدمت کرده باشند نیز می‌توانند در این فراخوان شرکت کنند.
فراخوان برگزيدن «معاون وزير در امور تحقيقات و منابع انساني» براي وزارت نيرو بدان معناست که اين وزارتخانه با گستردن دايره انتخاب و جلب همکاری افراد شایسته، قصد دارد حفظ و ارتقاي ارزشمندترين دارايي خود (سرمايه انساني)، مديريت بهبود و اصلاح مهم‌ترين سازوکارهاي مؤثر بر بهبود عملکرد (رويه‌هاي اداري)، و هم‌چنين مديريت توسعه و استفاده از تحقيقات در اين وزارتخانه و شرکت‌هاي زيرمجموعه را به سطح بسيار بالاتري ارتقا دهد.    
بر این اساس، علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاع از شرایط احراز و وظایف مربوطه و همچنین تکمیل فرم درخواست، تا تاریخ پانزدهم اردیبهشت‌ سال 98 به آدرس اینترنتی www.moe.gov.ir  مراجعه کنند.

  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر