بخش برق
1398/01/26 12:11:10
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:
اجرای 13 پروژه برق‌رسانی روستایی در استان کهگیلویه و بویراحمد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از در دست اجرا بودن 13 پروژه برق‌رسانی روستایی در این استان خبر داد و اظهار داشت: این پروژه‌ها در شهرستان‌های بویراحمد، بهمئی، کهگیلویه، چرام و لنده واقع شده‌اند.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "داود راهزادی" در حاشیه بازدید از پروژه برق‌رسانی به روستای " له وار حسین مارگون " شهرستان بویراحمد گفت: اعتبار برق‌رسانی این روستاها بیش از 50 میلیارد ریال خواهد بود و اکنون برق‌رسانی به برخی از این روستاها به‌دلیل وقوع سیل و بسته شدن محورهای ارتباطی با مشکلاتی مواجه شده است.
وی تعداد خانوارهای روستاهایی که پروژه‌های برق‌رسانی به آنها در حال انجام است را 118 خانوار عنوان و اظهار کرد: طول شبکه‌های فشار متوسط و ضعیف برای برق‌رسانی به این روستاها حدود 20 کیلومتر است.
راهزادی از برق‌رسانی به برخی از این روستاها با استفاده از نیروگاه‌های خورشیدی هم خبر داد و گفت: از13  روستای موردنظر، پنج روستا در بویراحمد، چهار روستا در بهمئی، 2 روستا در گچساران، یک روستا در چرام و یک روستا در شهرستان لنده واقع شده است.
وی ادامه داد: 16 دستگاه ترانسفورماتور نیز برای برق‌رسانی به این روستاها بکار رفته و متاسفانه به‌دلیل قرارگرفتن برخی از این روستاها در منطقه برف‌گیر، نیاز به زمان بیشتری نسبت به سایر روستاها داریم.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد، "آبکل تاوه شیشه شهرستان گچساران"، "فاریابک مارگون در شهرستان بویراحمد"، "چهتون ممبی در شهرستان بهمئی"، "وهری بخش سرفاریاب شهرستان چرام" و "گرده کلات شهرستان لنده" را از مهم‌ترین روستاهایی دانست که پروژه‌های برق‌رسانی روستایی در آنها اجرا خواهد شد.
راهزادی گفت: شروع عملیات اجرایی این پروژه‌ها در ماه‌های پایانی سال گذشته بوده و امیدواریم در سال جاری عملیات برق‌رسانی به این روستاها به پایان برسد.
 گفتنی است، جشن برق‌رسانی روستاهای بالای 10 خانوار در سال گذشته در این استان برگزار شد.
  • خبرنگار: ضرغام علی‌بازی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر