بخش برق
1398/01/26 16:37:07
معاون شرکت توزیع برق خراسان جنوبی خبر داد:
اثربخشي اقدامات پيشگيرانه توزيع برق خراسان جنوبي در سیلاب روز گذشته/ تمامی مناطق شهری و روستایی استان برق‌دار است
معاون بهره‌برداري و ديسپاچينگ شركت توزيع برق خراسان‌جنوبي گفت: تمهيدات پيشگيرانه این شرکت باعث شد تا شبکه برق استان بارش 100 میلیمتری که از روز گذشته آغاز شده را با کمترین خسارت پشت سر بگذارد و در حال حاضر نیز تمامی مناطق شهری و روستایی استان برق‌دار است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، هادی منصوریان از جمله اقدامات پيشگيرانه اين شركت كه سه روز قبل از وقوع سيل آغاز شد را خاكريزي و تقويت استحكام پايه هاي برق در مسيري به طول 30 كيلومتر و ايجاد سيل بند و مسدود سازي مسير سيل در6 پست زميني 20 كيلوولت با استفاده از كيسه هاي شن عنوان كرد كه يك پست 132 كيلو ولت نيز با همكاري شركت برق منطقه‌اي از همين طريق ايمن سازي شد.
منصوريان با اشاره به اثربخشي اقدامات اين شركت در جلوگيري از آب‌گرفتگي و تخريب تاسيسات شبكه توزيع به ويژه در مناطقي كه شبكه در نزديكي رودخانه قرار گرفته، اظهار داشت: سيل ديروز با وجود اقدامات پيشگيرانه، در برخي نقاط به ويژه مسيرهاي روستايي با سقوط شبكه از جمله سقوط همزمان 5 پايه در مناطق روستايي شهرستان سربيشه همراه بود كه با تلاش همكاران و بازگشايي مسير دسترسي، برق سه روستاي حادثه ديده مجددا وصل شد.
وي افزود: در شهرستان طبس نيز در پي سقوط 11 پايه، برق 30 روستا قطع شد كه با تلاش همكاران و با انجام مانور در شبكه ،25 روستا طي كمتر از 1 ساعت برقدار و مشكل قطعي برق 5 روستاي باقيمانده نيز با استفاده از ديزل ژنراتور امروز صبح (26 فروردين) برطرف شد.
منصوريان به تلاش همكاران اين شركت براي تعويض پايه هاي آسيب ديده و بازگرداندن شبكه به شرايط عادي اشاره كرد و گفت: با وجود بارش 100 ميليمتري باران در روز گذشته، خاموشي عمده اي رخ نداده و وضعيت مناطق تحت پوشش اين شركت تحت كنترل و نظارت است.
مهندس منصوريان گفت: حدود 100 نفر از همكاران اين شركت در قالب 33 اكيپ به همراه 20 اكيپ از شركت‌هاي پيمانكاري در آمادگي كامل قرار دارند و اميدواريم با توجه به تداوم بارش‌ها و شدت گرفتن آن در برخي مناطق از جمله شهرستان بيرجند، شرايط پايدار شبكه تداوم يابد.

  • خبرنگار: روح‌الله حمیدیان
  • منتشر کننده: رسول صادقی/ دبیر خبر