بخش آب
1398/01/26 16:16:51
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان:
آمادگی لازم برای کنترل سیلاب در سیستان و بلوچستان وجود دارد/ 46 درصد مخازن سدهای استان خالی است
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان با اشاره به آمادگی برای کنترل سیلاب‌های احتمالی در استان گفت: با توجه به بارندگي‌هاي صورت گرفته تمهیدات لازم برای كنترل سيلاب در استان اندیشیده شده و شرايط سدها و تاسيسات تحت كنترل است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "اتابک جعفری" با بیان اینکه تاکنون 54 درصد از حجم مخازن سدهای استان پر شده است، ادامه داد: در دو روز اخیر ۶۰ میلیون متر مکعب در ۷ سد مخزنی استان ذخیره‌سازی شده که این میزان ورودی، حجم فعلی سدهای استان را نسبت به سال آبی قبل ۳۹ درصد افزایش داده است.
وی با بیان اینکه سيلاب پيش‌بيني شده در منطقه سيستان واصل نشده، اما تمهيدات لازم مطابق اخطاريه‌هاي وزارت نيرو صورت پذيرفته است، افزود: ميزان متوسط بارندگي از ابتداي سال آبي نسبت به سال قبل ٤٣٣ درصد و نسبت به متوسط بلندمدت 6.5 درصد افزايش يافته است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان تصریح کرد: بیشترین میزان بارندگی در حوزه شهرستان نیک‌شهر به میزان ۸۳ میلی‌متر انجام شده و با توجه به ورودي سدها و بارش‌هاي اخير تاكنون نيازي به رهاسازي آب از سدها نبوده است.
جعفری، تشکیل جلسات متعدد مدیریت بحران، شناسایی، ترمیم و تحکیم دست‌کم 30 نقطه آسیب‌پذیر در سطح استان و آماده‌سازی برای مواجهه با سیلاب، صدور اخطاریه به فرمانداران، شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و صداوسیمای استان، اعلام آماده‌باش به تمامی همکاران در ادارات سطح استان و اعزام ماشين‌آلات با محوريت ستاد بحران به اقصي نقاط استان و استقرار در نقاط آسيب‌پذير را از تمهیدات این شرکت برای کنترل سیلاب برشمرد.
  • خبرنگار: حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر