بخش برق
1398/01/31 08:56:00
با استفاده از تجهیزات داخلی؛
پست‌های تحت پوشش برق منطقه‌ای تهران در برابر زلزله ایمن شد
تعداد 138 دستگاه ترانسفورماتور در محدوده تحت پوشش برق منطقه‌ای تهران در برابر زلزله و به‌منظور جلوگیری از بروز خاموشی در شبکه، با استفاده صد درصدی از تجهیزات داخلی مقاوم‌سازی شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، ترانسفورماتورهاي مصرف داخلي و نوتر در 138 پست فوق توزيع(20/63  كيلوولت) حوزه جغرافیایی امور انتقال نیروی البرز با اعتباری بالغ بر 800 میلیون ریال مهار و مقاوم‌سازی شد.
مدير امور انتقال نيروي البرز در این رابطه گفت: قبل از اجرای این طرح، ترانسفورماتورهاي مصرف داخلي و نوتر در اغلب پست‌هاي فوق توزيع(20/63  كيلوولت) بدون هيچ گونه مهاري و تنها از طريق چرخ روي استراكچرهاي فلزي قرار داشت كه در صورت وقوع زلزله شديد احتمال سقوط آنها در حد بسيار بالايي متصور بود، به‌همين دليل بازديدها و بررسي‌هاي زيادي از سوي کارشناسان امور انتقال نيروي البرز روي شيوه مهار آنها به‌عمل آمد و پيشنهادهاي متعددی مطرح شد و در آخر سریع‌ترین، ساده‌ترين و كم‌هزينه‌ترين راه كه استفاده از پيچ و مهره بود، مورد تایيد دفتر فني انتقال و معاونت بهره‌برداري قرار گرفت و به اجرا گذاشته شد.
"محراب رضازاده" در مورد تاثير اجراي این طرح افزود: پایداری شبکه برق در زمان وقوع زلزله که خود از زیرساخت‌های اصلی کشور است، تاثیر بسزایی در جلوگیری از بروز و گسترش بحران، مشکلات پس از وقوع زلزله، کارکرد عادی سایر شریان‌های حیاتی و نهایتا ایجاد آرامش برای جامعه و شهروندان را در پی خواهد داشت.
مدير امور انتقال نيروي البرز، ويژگي بارز و مزيت اين طرح نسبت به موارد مشابه را سادگی، هزینه پایین اجرا و سرعت بالا در انجام کار عنوان کرد.
  • خبرنگار: مهدی خانمیرزایی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر