بخش آب و فاضلاب
1398/02/02 08:45:21
آموزش شیوه‌های صحیح مصرف آب به 185 کودک اصفهانی
در پنجمین جشنواره نمایش سیمای آب ویژه مهدهای کودک و پیش دبستانی‌ها، تعداد 185 کودک اصفهانی، شیوه‌های صحیح مصرف آب را فرا گرفتند.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، رئیس خانه فرهنگ آب اصفهان با اشاره به حضور بیش‌از 185 کودک و دانش‌آموز و 32 مدیر و مربی مهد کودک در خانه فرهنگ آب اصفهان گفت: خانه فرهنگ آب ایفاکننده نقش یک تسهیل‌گر فرهنگی در امر آموزش مدیریت مصرف بوده و راهبرد فرهنگ‌سازی را در مسیر واقعی خود قرار داده است.
"زهره تشیعی" به مشارکت فعال خانه فرهنگ آب پیرامون آموزش گروه‌های مختلف جامعه اشاره کرد و افزود: آموزش ضمن خدمت معلمان، آموزش مروجین مصرف آب، برگزاری دوره‌های آموزش بانوان خانه‌دار، برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه بانوان شاغل، دوره‌های آموزشی مصرف بهینه آب ویژه کارکنان شهرداری‌ها، آموزش مدیریت مصرف آب در سطح مهدکودک‌، پیش دبستانی و دبستانی استان اصفهان در دستورکار قرار گرفت در همین راستا طی برنامه‌های متنوع آموزشی از قبیل شعر، داستان و انیمیشن با موضوع مصرف بهینه آب و کارگاه‌های آموزشی هنری راه‌های استفاده درست از آب آموزش داده شد.
وی نوع رفتار در هر جامعه را بازتاب آموزش و فرهنگ آن جامعه دانست و خاطرنشان کرد: یکی از اهداف خانه فرهنگ آب، آموزش راهکارهای مصرف بهینه آب به گروه‌های مختلف سنی بوده و تلاش بر این شده تا با ورود در بین دانش‌آموزان بتوانیم رعایت الگوی مصرف و فرهنگ صحیح مصرف آب را برای این دسته از گروه سنی نهادینه کنیم.
در جشنواره نمایش سیمای آب ویژه مهدهای کودک و پیش دبستانی‌ها، از طریق اجرای تئاتر طنز، شیوه‌‌های مصرف بهینه آب به کودکان آموزش داده شد و در پایان با اعطای لوح از مدیران و مربیان مهدهای کودک تقدیر به‌عمل آمد. همچنین به کودکان حاضر در جشنواره جوایزی اهدا شد.
  • خبرنگار: سميرا خدري
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر