بخش آب
1398/02/02 14:22:00
تقدیر از مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و ارتقای بهره‌وری آب و آبفای وزارت نیرو در جشنواره زن و علم؛
جهانگیری: بحران سیل جلوه‌های درخشانی از حضور و انسجام مردم، نهاد‌ها و دستگاه‌های مختلف به نمایش گذاشت
بنفشه زهرایی، مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و ارتقای بهره‌وری آب و آبفای وزارت نیرو در دومین جشنواره ملی زن و علم مورد تقدیر معاون اول رییس‌جمهور و معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده قرار گرفت.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور در دومين جشنواره ملي «زن و علم، جايزه دكتر مريم ميرزاخاني» كه در دانشگاه تهران برگزار شد، با تاکید بر اینکه زنان به عنوان نیمی از جمعیت جامعه باید نقش خود را در پیشرفت و توسعه همه جانبه ایران ایفا کنند، گفت: مدیران کشور باید شرایطی را فراهم کنند تا مسیر برای حضور و نقش آفرینی زنان در جامعه فراهم شود.
معاون اول رييس‌جمهور تاكيد كرد: جوانان نخبه ايراني اين توانمندي و ظرفيت را دارند كه در سطح بين‌المللي بدرخشند و ايران را در سطح جهان سربلند كنند.
معاون اول رييس جمهور مسئوليت سنگين استفاده از سرمايه هاي علمي و نمادين كشور را يادآور شد و افزود: مسئولين و نهادهاي علمي مسئوليت دارند و مي توانند تا به مدد سرمايه هاي علمي و نمادين كشور را از شرايط دشوار پيش رو عبور دهند و با تبديل تهديدها به فرصت بتوانند افق هاي جديدي را از دل حوادث تلخ پيش روي كشور بگشايند. 
وي ادامه داد: يكي از مهمترين وظايف اين است كه اميد نسل جوان را نسبت به آينده كشور افزايش دهيم و راهكار دست يابي به اين موضوع اين است كه نخبگان، دانشگاهيان و اساتيد كشور افق هاي جديدي پيش روي جامعه بگشايند.
معاون اول رييس جمهور در ادامه به موضوع بارش‌هاي اخير و سيل نيز اشاره و خاطر نشان كرد: سيل بخش وسيعي از كشور را در بر گرفت و 24 استان كشور متحمل خسارات فراواني شدند. برآورد اوليه خسارات كه به زندگي مردم، اراضي كشاورزي و راه ها و زيرساخت ها وارد شده نشان مي دهد ميزان اين خسارات تاكنون حدود 40 هزار ميليارد تومان بوده است. 
وي اظهار داشت: البته ايران به شدت به اين بارندگي ها نياز داشت چرا كه سال گذشته در همين ايام يكي از دغدغه هاي اصلي دولت تامين آب شرب براي بسياري از شهرها و روستاهاي كشور بود و با اين بارش ها خداوند نعمت فراواني را به ما عنايت كرد.
جهانگيري افزود: البته در جريان وقوع سيل با وجود همه مشكلات و خسارت ها، جلوه هاي درخشاني نيز از حضور و انسجام مردم، نهادها و دستگاه هاي مختلف به نمايش درآمد و بار ديگر نشان داد كه ملت ايران فرصت ها و ظرفيت هايي در درون خود دارد كه مي توان براي پيشرفت كشور از آن استفاده كرد. 
معاون اول رييس جمهور با تاكيد بر اينكه از دل هر سختي مي توان فرصت هايي براي پيشرفت استخراج كرد، خاطرنشان كرد: وظيفه نخبگان و دانشگاهيان كشور اين است كه فرصت‌ها را شناسايي و در مسير قاعده‌مند در جهت توسعه كشور قرار دهند.

  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر