بخش آب و فاضلاب
1398/02/03 14:33:19
برنامه ایمنی آب سازمان جهانی بهداشت در آبفای خراسان رضوی به اجرا درآمد
اجرای برنامه ایمنی آب سازمان جهاني بهداشت با همکاری مرکز بهداشت در شهرهای خراسان رضوی در حال پیگیری است.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیر دفتر کنترل کیفیت آب آبفای خراسان رضوی با اعلام این خبر از برنامه‌ ايمني آب (Water Safety Plan)به‌عنوان مهم‌ترين اقدام براي تضمين كيفيت آب شرب نام برد که توسط سازمان جهاني بهداشت تهيه و اجراي آن به كشورهاي عضو توصيه شده است.
"محمد جواد ادیبی‌نیا" گستره‌ عمل برنامه‌ ايمني آب را از حوضه‌ آبريز تا مصرف‌كننده دانست و افزود: اين برنامه بر مبناي مديريت ريسك تهيه شده است‌.
به گفته ممیز ارزیابی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، برنامه ایمنی آب برنامه‌ای است که تمامی ادارات و سازمان‌های پیگیر کمیت و کیفیت آب اعم از فرمانداری، آب منطقه‌ای، آب و فاضلاب و مراکز بهداشت، جهاد کشاورزی محیط زیست و ... با آن مرتبط هستند.
وی اظهار داشت: این سازمان‌ها با برگزاری جلسات مستمر می‌بایست برای تضمین کیفیت آب شرب به توافق برسند و در دستور کار داشته باشند.
وی با بیان اینکه این برنامه در خراسان رضوی در شهرهای مشهد، طرقبه و چناران در حال اجراست، خاطرنشان کرد: آبفای خراسان رضوی برابر ارزیابی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در اسفند ماه 97، موفق به کسب 82 درصد امتیاز در اجرای برنامه ایمنی آب شد.
  • خبرنگار: علیرضا صنعت‌نگار
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر