بخش برق
1398/02/03 13:49:23
به‌رغم تخليه 6 روستا در سيل هيرمند؛
شبكه برق زابل پايدار است
در پي جاري شدن سيلاب از حوضه آبريز هيرمند و شكستگي يكي از دايك‌ها در مسير تالاب هامون، شهرستان هيرمند به‌همراه شش روستا دچار آب‌گرفتگي شد و به‌رغم آب‌گرفتگي تابلوها و پايه‌هاي برق، خسارتي به تاسيسات برق وارد نشده و وضعيت برق منطقه پايدار گزارش شده است.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدير امور برق زابل گفت: برق شش روستاي منطقه هيرمند به جهت تامين امنيت مردم قطع شده و به‌رغم آب‌گرفتگي تاسيسات توزيع، شبكه برق منطقه در حالت پايدار قرار دارد و آسيبي به شبكه برق وارد نشده است.
"خليل عيوض‌زاده" بارندگي در حوضه آبريز هيرمند و جاري شدن سيلاب از خارج از مرزها(افغانستان) به‌سمت تالاب هامون را موجب شكستگي يكي از دايك‌ها در منطقه نياتك عنوان كرد و افزود: این اتفاق منجر به آب‌گرفتگي دشت شهرستان هيرمند و تخليه شش روستا بر اثر آب‌گرفتگي شد.
وي با اشاره به استقرار مردم روستاهاي آسيب‌ديده در مناطق اسكان موقت، از آب‌گرفتگي پايه‌ها و تابلوهاي برق در اين منطقه خبر داد و اظهار کرد: هم‌اكنون با هماهنگي ستاد بحران شهرستان هيرمند و به جهت جلوگيري از حوادث جاني، برق اين روستاها به‌طور موقت قطع شده و آسيبي به شبكه وارد نشده است.
مدير امور برق زابل به تلاش ستاد بحران و دستگاه‌هاي اجرايي براي ترميم محل شكستگي اشاره و از آمادگي شركت توزيع براي وصل مجدد برق منطقه پس از فروكش كردن آب خبر داد.
وي يادآور شد: در سيلاب اخير حدود 250 خانوار روستايي به مراكز اسكان موقت انتقال يافتند، 15 اكيپ عملياتي برق در منطقه مستقر شده و پنج اكيپ نيز در حالت آماده‌باش به‌سر مي‌برد و با توجه به ارسال  امكانات پشتيباني از مركز استان، تمامي امكانات مورد نياز شبكه برق در دسترس قرار گرفته و مشكل خاصي نداريم.
  • خبرنگار: روح‌الله حمیدیان
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر