بخش آب
1398/02/29 14:45:26
50 هزار مترمربع از بستر رودخانه جاجرود رفع تصرف شد
مدیر امور آب شمیرانات از رفع تصرف 50 هزار متر مربع اراضی بستر رودخانه جاجرود در تهران خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "جواد غفاری" با بیان این  مطلب اظهار کرد: با تلاش اکیپ گشت و بازرسی و اخذ حکم قضایی، بیش از 50 هزار مترمربع از اراضی بستر و حریم رودخانه جاجرود در منطقه آهار و باغگل رفع تصرف شد.
وی با بیان اینکه این اقدام در راستای قانون توزیع عادلانه آب و برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز انجام شد، ادامه داد: در این عملیات سه باب پل ماشین‌رو و 31 باب پل غیرمجاز نیز تخریب شد.
غفاری با اشاره به اینکه در این عملیات در راستای آزادسازی قبل از پاسخ به استعلام‌ها، یک مورد اتاقک و 15 متر مربع دیوار با هزینه مالک تخریب شد، تصریح کرد: بر این اساس بیش از 120 متر مربع از اراضی بستر رودخانه جاجرود رفع تصرف شد.
مدیر امور آب شمیرانات افزود: این امور از ابتدای سال 98 تا به حال اقدام به 57 مورد تخریب پل، دیواره و اعیانی غیرمجاز نموده که از این تعداد 31 مورد پل تخریب و 52 هزار متر مربع از اراضی بستر رودخانه آزادسازی شده است.
غفاری در پایان خاطرنشان کرد: این امور به‌عنوان نماینده شرکت آب منطقه‌ای تهران همه ظرفیت خود را جهت ایمن سازی جریان آب رودخانه به‌کار گرفته است و در این راستا با هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز برخورد قانونی می‌کند.
  • خبرنگار: سپیده الهامی‌منش
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر