بخش برق
1398/02/30 12:39:55
برق 4روستای بدون برق در منطقه غرب مازندران تامین شد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران از تامین برق چهار روستا از محل اعتبارات برق‌رسانی روستایی حاصل از منابع عمومی و داخلی طی سال گذشته خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "کیوان فرح‌زاد" با اعلام این مطلب گفت: برق‌رسانی به چهار روستا ظرف مدت کمتر از شش ماه با صرف اعتبار 12 میلیارد و 533 میلیون ریال صورت گرفت و 62 خانوار روستایی از نعمت برق بهره‌مند شدند.
وی ادامه داد: روستای ورکلو واقع در منطقه سیاه بیشه مرزن آباد از توابع شهرستان چالوس و در مجاورت سد و نیروگاه تلمبه ذخیره‌ای سیاه‌بیشه واقع شده است که دارای  21 خانوار بوده که برای تامین برق ساکنان روستا نسبت به احداث  1300 متر شبکه فشار متوسط و 700 متر شبکه فشارضعیف و نصب یک دستگاه ترانسفورماتور هوایی 25 کیلوولت آمپری با اعتباری بالغ‌بر پنج میلیارد و 697 میلیون ریال اقدام شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران افزود: روستای پوستین آباد واقع در بخش مرزن آباد از توابع شهرستان چالوس دارای 20 خانوار بوده که برای تامین برق آن نسبت به احداث 600 متر شبکه فشارضعیف، نصب یک دستگاه ترانسفورماتور 50 کیلوولت آمپر و مقاوم‌سازی شبکه فشار متوسط موجود به طول 1000 متر اقدام شد که برای اجرای این پروژه طی دو ماه اعتباری بالغ‌بر دو میلیارد و 613 میلیون ریال هزینه شده است.
فرح‌زاد ادامه داد: با توجه به بعد مسافت ایستگاه محیط بانی کجور تا شبکه موجود و درجهت برق‌رسانی به این ایستگاه، طرح احداث سیستم خورشیدی مطرح و نسبت به اجرای آن به میزان یک کیلووات با هزینه ای بالغ‌بر 347 میلیون ریال طی دو ماه اقدام شد.
وی افزود: برای تامین برق روستای پیازپشته با 20 خانوار روستایی نیز نسبت به احداث 1100 متر شبکه فشار متوسط و 900 متر شبکه فشار ضعیف و نصب یک دستگاه ترانسفورماتور 50 کیلوولت آمپر و تابلوی توزیع با صرف اعتباری بالغ‌بر سه میلیارد و 876 میلیون ریال اقدام شد.
  • خبرنگار: فاطمه علی‌نیا
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر