بخش آب
1398/03/04 12:15:16
آغاز پروژه آبرسانی به روستای 280 خانواری "جامیشلو" در استان همدان
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان رزن از آغاز پروژه آبرسانی به روستای "جامیشلو" به‌منظور بهره‌مندی 280 خانوار روستایی از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمد ابراهیم فراهانی" با اشاره به اینکه تامین آب شرب سالم و پایدار یکی از وظایف تعریف شده برای ماست، گفـت: به‌همین منظور و با توجه به کمبود آب شرب در روستای "جامیشلو" در استان همدان؛ تامین آب روستای مذکور در نیمه دوم سال 97 در دستور کار قرار گرفت.
وی با بیان اینکه روستای جامیشلو از روستاهای توابع بخش مرکزی شهرستان رزن است، عنوان کرد: این روستا با 280 خانوار و جمعیتی بالغ بر 846 نفر از جمله روستاهایی است که با کمبود آب شرب مواجه بوده و به‌همین منظور آبرسانی به این روستا مدنظر قرار گرفت.
فراهانی با اشاره به اینکه در راستای آبرسانی به روستای "جامیشلو"، حفر چاه دستی به عمق 30 متر و 115 گالری در دستور کار قرار گرفته است، بیان کرد: به همین منظور، اجرای خط برق به طول 100 متر، نصب ترانس برق و همچنین اجرای خط پمپاژ به‌طول یک هزار و 500 متر با لوله سایز 110 میلی‌متر عملیاتی شد.
 مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان رزن با بیان اینکه تجهیز و راه‌اندازی چاه مذکور با هزینه‌ای بالغ‌بر 5.5 میلیارد ریال، به‌صورت تعهدی و با استفاده از ظرفیت پیمانکار بخش خصوصی عملیاتی شده است، اظهار داشت: با راه‌اندازی و بهره‌برداری از این طرح، تعداد 846 نفر از مشترکان روستایی استان همدان در روستای "جامیشلو" از آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند می‌شوند.
  • خبرنگار: سحر قاسمی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر