بخش آب
1398/03/20 16:56:26
پس از 63 روز؛
دریچه‌های سرریز سد سفیدرود گیلان بسته شد
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای گیلان گفت: دریچه‌های سرریز سد سفیدرود گیلان پس از 63 روز بسته شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مرتضی میرزایی" در پانزدهمین جلسه سازگاری با کم آبی اظهار داشت: حجم مخزن سدسفیدرود هم اکنون 1024 میلیون متر مکعب است که نسبت به سال گذشته که 806 میلیون متر مکعب بوده افزایش 11 درصدی را نشان می‌دهد.
وی با اشاره به پایان زمان سرریز سد سفیدرود عنوان کرد: به‌منظور مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی، نوبت‌بندی آبگذاری کانال‌ها بر اساس شرایط تعیین شده انجام خواهد شد.
میرزایی ادامه داد: میزان ورودی به سد سفیدرود هم‌اکنون 125 متر مکعب بر ثانیه و میزان خروجی آن 213 متر مکعب بر ثانیه است که تاکنون یک میلیارد و 116 میلیون متر مکعب از سد سفیدرود جهت آبیاری شالیزارهای استان در کانال‌ها آبگذاری شده است.
در این نشست، مجتهدی نماینده اداره کل هواشناسی استان گیلان در خصوص میزان بارش‌ها از ابتدای سال زراعی گفت: تاکنون میزان بارش‌ها 20 درصد از حد نرمال بالاتر بوده و میانگین آن 867 میلی‌متر بوده است.
آقابیگی نماینده سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان نیز با اعلام اتمام نشاکاری در سطح شالیزارهای استان گیلان افزود: تاکنون وجین اول در 75 درصد از شالیزارهای برنج استان صورت گرفته است.
  • خبرنگار: مسعود اولیایی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر