بخش آب و فاضلاب
1398/04/01 13:07:30
استاندار هرمزگان در بازديد از طرح آبرساني سد جگين –بشاگرد:
بهره‌برداری از طرح انتقال آب سد جگین به سردشت تا پایان امسال
استاندار هرمزگان گفت: تاكنون برای اجرای طرح آبرسانی از سد جگین به شهر سردشت بشاگرد 908 میلیارد ریال هزينه شده و این طرح تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "فریدون همتی" در بازدید از سد جگین و روند احداث خط انتقال آب از سد جگین به شهرستان بشاگرد، عنوان کرد: انتقال آب از سد جگین به شهرستان بشاگرد مهم‌ترین پروژه‌ زیرساختی برای این شهرستان محسوب می‌شود که با جدیت در حال ساخت است.
مديرعامل آبفاي هرمزگان نيز اظهار داشت: طرح آبرساني از سد جگين به بشاگرد با هدف تامين آب به ميزان 3.5 ميليون مترمكعب در سال از سال 92 آغاز شده است.
امين قصمي افزود: حجم كلي اين طرح شامل؛ اجرای خط انتقال آب اصلی و فرعی  به طول 160کیلومتر، احداث مخازن ذخيره آب به حجم 20 هزار متر مكعب(به‌همراه ابنيه جانبي و محوطه‌سازي)، احداث سه باب ايستگاه پمپاژ  و احداث تصفيه‌خانه آب به ظرفيت 14 هزار متر مكعب در روز است.
وي بيان كرد: در حال حاضر پيشرفت كلي اين طرح 30 درصد بوده و عمليات اجرايي آن شامل اجرای 55 كيلومتر خطوط انتقال آب، احداث دو هزار مترمكعب مخزن در شهر سردشت و گوهران، احداث 8 هزار مترمكعب مخزن، احداث ايستگاه‌هاي پمپاژ شماره یک و دو با پيشرفت 16 درصد، نصب و راه‌اندازي پكيج تصفيه‌خانه آب شرب شهرستان بشاگرد با پیشرفت فیزیکی60 درصد و احداث تصفیه‌خانه آب بشاگرد با پیشرفت فیزیکی پنج درصد در حال اجراست.
مديرعامل آبفاي استان هرمزگان با اشاره به اعتبارات اين طرح گفت: تاكنون 908 میلیارد ریال براي اجراي اين طرح هزينه شده و تکمیل آن به 2 هزار و 580 ميليارد ريال اعتبار نیاز دارد.
وي اضافه كرد: اعتبار مصوب اين طرح در سال 97، 482میلیارد ریال و اعتبار تخصیصی آن در همان سال، 380 میلیارد ریال بوده است.
  • خبرنگار: زهرا بیگلری
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر