بخش آب و فاضلاب
1398/04/26 13:01:03
مشکل تامین آب روستاهای اطراف مشهد ظرف دو هفته آینده حل می‌شود/ آبرسانی سیار برای تامین موقت آب شرب
سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان خراسان رضوی از فعالیت‌های انجام شده و پیگیری برای رفع مشکل کمبود آب در روستاهای اطراف شهر مشهد خبر داد و گفت: حداکثر ظرف دو هفته آینده مشکل تامین آب روستاهای اطراف شهر مشهد به طور کامل حل خواهد شد.

"محمد سهرابی" در گفت‌و‌گو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون) با اشاره به کمبود آب در ۳۵ روستای اطراف مشهد به دلیل افزایش دما و بالا رفتن میزان مصرف گفت: حل مشکل کمبود آب این تعداد روستا در دست پیگیری است که برخی از آنها حل شده و تعدادی نیز از طریق آبرسانی سیار به صورت روزانه در حال انجام است.
وی با بیان اینکه به‌منظور رفع مشکل آب روستاهای همت آباد، دهرود و گرجی سفلی با ۸ هزار مشترک دو اقدام ویژه انجام شده است، دریافت انشعاب آب شهری از شب گذشته و افزایش ظرفیت چاه تامین آب این روستا از طریق تعویض و بهینه سازی تجهیزات آن را از جمله اقدامات انجام شده برای بهبود وضعیت تامین آب شرب این روستاها عنوان کرد.
سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان خراسان رضوی اظهار کرد: تعدادی از روستاهای اطراف شهرستان مشهد که اغلب دارای بافت شبه شهری هستند، به دلیل افزایش دمای روزهای اخیر و مصرف بالای آب دچار کمبود آب شدند.
سهرابی افزود: برای حل دائمی این مشکل، جلساتی در استانداری تشکیل شده، مذاکرات و مکاتباتی هم برای وصل شدن این تعداد روستا به شبکه آب شهری انجام شده تا نقاطی که امکان انشعاب دارند، برخوردار شوند و برای برخی نقاط نیز افزایش ظرفیت تقاضا کرده‌ایم که همکاران آبفای شهری با اولویت و به صورت ویژه موضوع را پیگیری می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: شب گذشته روستای همت آباد با تلاش شبانه همکاران آبفای شهری به انشعاب آب شهر مشهد متصل و مشکل تامین آب این منطقه حل شد.
سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان خراسان رضوی با بیان اینکه حل مشکل سایر روستاهای استان در دستور کار است، اظهار کرد: مناطقی که نیاز به تامین آب از طریق انشعاب شهری دارند انجام خواهد شد تا کمبود آب در آن مناطق برطرف شود.
وی خاطر نشان کرد: حداکثر ظرف دو هفته آینده مشکل تامین آب روستاهای اطراف شهر مشهد به طور کامل حل خواهد شد.
 
  • خبرنگار: حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر