بخش برق
1398/05/01 16:07:46
رشد 9 درصدی مصرف برق در استان کهگیلویه و بویراحمد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مصرف برق در این استان در آخرین روز از تیرماه سال جاری از مرز 422 مگاوات گذشت.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "داود راهزادی" با تشریح آخرین وضعیت میزان مصرف برق در مناطق مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد، اظهار داشت: روز گذشته 31 تیرماه میزان مصرف برق در مناطق مختلف استان از مرز 422 مگاوات گذشته که رشدی معادل حدود 9 درصد را نشان می‌دهد.
وی با تاکید بر ضرورت مدیریت مصرف از سوی مشترکان تعرفه‌های مختلف، خاطرنشان کرد: میزان مصرف برق در ساعت 22 شب در استان کهگیلویه و بویراحمد به 416 مگاوات رسیده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: شهرستان گچساران با مصرف 159 مگاوات برق و افزایش یک مگاواتی مصرف نسبت به مدت مشابه سال قبل همچنان پیشتاز در مصرف برق در استان است.
راهزادی، میزان مصرف برق در شهرستان‌های بویراحمد و دنا را 107 مگاوات عنوان و تصریح کرد: میزان برق مصرفی در این شهرستان‌ها نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد هشت مگاواتی را نشان می‌دهد.
وی گفت: شهرستان کهگیلویه 81 مگاوات مصرف داشته که با افزایش 14 مگاواتی در رتبه سوم مصرف برق در روز گذشته قرار دارد و شهرستان‌های باشت و بهمئی با مصرف 35 مگاواتی در رتبه‌های بعدی مصرف قرار دارند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد، کمترین میزان مصرف برق در روز گذشته را مربوط به شهرستان چرام با 22 مگاوات برشمرد و یادآور شد: مشترکان این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال قبل نیز سه مگاوات برق مصرفی بیشتری داشته‌اند. 
وی تغییر در الگوی مصرف و افزایش دما را مهم‌ترین دلیل افزایش مصرف برق در استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان و تصریح کرد: مشترکان بایستی در ساعات پیک بار از روشن نگه‌داشتن وسایل برقی خودداری و مصرف برق خود را در این ساعات مدیریت کنند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: حدود 270 هزار مشترک برق در این استان وجود دارد که بیشترین میزان مصرف مربوط به دستگاه‌های اداری است.
  • خبرنگار: ضرغام علی‌بازی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر