بخش آب
1398/05/23 16:14:18
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران خبر داد:
تامین آب صنایع استان تهران با اولویت پساب تصفیه شده
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: اولویت تخصیص آب به صنایع، پساب تصفیه شده است و در صورت عدم امکان تخصیص پساب تصفیه شده، آب خام تحویل صنایع می‌شود.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "سید حسن رضوی" در نشست انسجام بخشی آب و آبفا اظهار داشت: مجموعه آب، آبفا و بخش برق به‌رغم همه مشکلات، پیک مصرف را با یک برنامه‌ریزی منسجم و مشترک به پایان رساندند.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر از گرمای هوا نسبت به هفته‌های گذشته کاسته شده است، افزود: تامین و توزیع به‌موقع آب و برق به‌رغم همه سختی‌ها بدون وقوع مشکلات خاص انجام شده است که این موضوع اهمیت برنامه‌ریزی و انسجام را نشان می‌دهد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با بیان اینکه در شرکت آب منطقه‌ای تهران بخش عمده‌ای از مشکلات طرح‌های تامین آب در دست اجرا برای سال آبی آتی برطرف شده است، گفت: همکاری‌های بین سازمانی با دستگاه‌های اجرایی مرتبط برای اخذ مجوزهای لازم در حال انجام بوده و بسیاری از چالش‌ها برطرف شده است.
وی با اشاره به آخرین وضعیت طرح انتقال آب از سد تنظیمی امیرکبیر به تهران گفت: با تدابیر اتخاذ شده روند تکمیل و تجهیز تصفیه‌خانه ششم جان تازه‌ای گرفته، به‌طوری‌که کارگاه این طرح حتی در عید قربان فعال بوده و پیمانکار با تمام توان در حال کار است.
رضوی با تاکید بر اینکه مهم‌ترین مسئله تامین مباحث مالی تصفیه‌خانه ششم تهران است، گفت: خوشبختانه با مساعدت وزارت نیرو و پیگیری‌های صورت گرفته، مباحث مالی این طرح تا حدودی برطرف شده است و امیدواریم در زمان مقرر وارد مدار بهره‌برداری شود.
وی ادامه داد: هم‌اکنون پیمانکار پروژه با تمام توان خود مشغول کار است و پیشرفت طرح بر اساس برنامه زمانبندی شده صورت خواهد گرفت.
  • خبرنگار: نرگس شیخ‌الاسلامی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر