بخش آب و فاضلاب
1398/05/28 09:41:00
مشکل کم‌آبی مجتمع 11 روستایی شهرستان کاشمر حل شد
با تجهیز و بهره‌برداری از چاه رزرو مجتمع آبرسانی پایین ولایت در شهرستان کاشمر، مشکل کم‌آبی 11 روستا با جمعیتی افزون‌بر 13 هزار و 800 نفر برطرف شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، سرپرست امور آب و فاضلاب روستایی کاشمر گفت: تجهیز و بهره‌برداری از چاه رزرو مجتمع پایین ولایت به علت شرایط بحرانی کمبود آب انجام و چاه قبلی پس از سرویس به‌عنوان چاه رزرو در نظر گرفته شد.
"محمد کاظمی" افزود: با گرم شدن هوا و تاثیر عمیق خشکسالی‌های پی‌در‌پی در سطح روستاهای شهرستان و به تبع آن کمبود شدید آب در مجتمع پایین ولایت شهرستان کاشمر که شامل 11 روستا و جمعیتی بالغ بر 13 هزار و 800 نفر است، این امور با هدف تأمین آب شرب روستاییان منطقه اقدام به حفر و تجهیز چاه رزرو به عمق 270 متر در مجتمع کرد.
کاظمی تصریح کرد: در تابستان سال جاری چاه قدیم مجتمع پایین ولایت که نیاز آبی این مجتمع را تأمین می‌کرد با کاهش دبی مواجه شد که با اقدام به موقع و تجهیز چاه رزرو که در شش ماه قبل حفاری شده بود مشکل آب در این مجتمع برطرف و با توجه به قرار گرفتن این 11 روستا در حومه شهرستان و افزایش جمعیت هر ساله در این روستاها چاه رزرو در دستور کار قرار گرفت تا بتوانیم مشکل کمبود و قطعی آب را به حداقل برسانیم.
وی با اشاره به اینکه اگر در گذشته با حفر 120 متری به آب می‌رسیدیم، اما در حال حاضر باید چاه با عمق 270 متر حفر کنیم، گفت: 70 درصد مشترکان الگوی مصرف را رعایت کرده و بیشتر مشکل ما در عدم رعایت الگوی مصرف مربوط به بخش مرکزی است.
سرپرست امور آب و فاضلاب روستایی کاشمر، سرانه مصرف برای هر خانواده را 17 مترمکعب اعلام کرد و از ساکنان مناطق مذکور درخواست کرد با توجه به بحرانی بودن وضعیت منابع آبی، آب را به درستی استفاده و مصرف آن را مدیریت کنند.
  • خبرنگار: ملیحه ایوبی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر