بخش آب
1398/06/27 17:09:00
معاون وزیر نیرو در بازدید از سد نرماب؛
سد نرماب زمینه توسعه استان گلستان را فراهم می کند
معاون وزیر نیرو گفت: سد نرماب از پروژه های بسیار مهم استان گلستان است و اتمام این سد زمینه رشد و دگرگونی این منطقه را به واسطه توسعه یافتگی فراهم می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، "محسن بختیار" در بازدید از سدنرماب در شهرستان مینودشت اظهار کرد: پیشرفت فیزیکی پروژه نرماب حدود 80 درصد است و روش تامین منابع مالی آن از محل فاینانس داخلی و از محل ماده 56 قانون تامین مالی است و اهداف کشاورزی، شرب و کنترل سیلاب برای این پروژه بزرگ دیده شده است. 
معاون وزیر نیرو در ادامه افزود: این سد در حال حاضر مشکلاتی هم دارد که یکی از مهم ترین آنها، استملاک اراضی روستاهای محدوده مخزن سد است که باید با هماهنگی مسئولان استانی و کشوری این استملاک سریع تر صورت گرفته و منابع آن تامین شود. 
بختیار در ادامه در خصوص اعتبارات سد نرماب با اشاره به اینکه برای اتمام سد حدود 200 میلیارد تومان بودجه نیاز است، گفت: اعتبارات اجرای این پروژه از محل ماده 56 تامین شده است و ما منابعی را در ادامه برای استملاک اراضی و ... نیاز داریم که بخشی از آن از محل ماده 10 و 12 تامین شده و امیدوار هستیم به‌زودی تزریق شود و بخش دیگری از اعتبارات برای این پروژه را نیز امسال از محل بودجه عمومی پیش بینی کرده ایم.
 
  • خبرنگار: زهرا خورشیدکلائی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر