بخش اخبار بين الملل وزارت نيرو
1396/06/21 14:18:00
قائم‌مقام وزير نيرو در امور بين‌الملل و پشتيباني صنايع آب و برق مطرح کرد؛
حضور شركت‌هاي ايراني در بازسازي صنعت برق سوريه/ توسعه همکاري‌هاي ايران و سوريه در بخش برق
قائم مقام وزير نيرو در امور بين الملل و پشتيباني صنايع آب و برق از حضور شركت هاي ايراني در بازسازي صنعت برق سوريه خبر داد.

قائم‌مقام وزير نيرو در امور بين الملل و پشتيباني صنايع آب و برق از حضور فعال شركت هاي ايراني در بازسازي صنعت برق سوريه خبر داد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو (پاون)، مهندس "عليرضا دائمي" قائم مقام وزير نيرو در امور بين الملل و پشتيباني صنايع آب و برق پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) در ديدار با "محمد زهير خربوطلي" وزير برق سوريه و مديران سنديكاي صنعت برق ايران و نمايندگان شركت هاي ايراني فعال در سوريه در محل وزارت نيرو، ضمن تبريك پيروزي هاي اخير دولت سوريه در مقابله با گروه هاي تروريستي، گفت: شركت هاي ايراني کاملا آمادگي دارند تا در بازسازي صنعت برق كشور سوريه حضور داشته باشند.

"محمد زهير خربوطلي" وزير برق سوريه نيز ضمن تشكر از تلاش هاي جمهوري اسلامي ايران در ايجاد امنيت در منطقه اظهار داشت: در سال‌هاي اخير بخش زيادي از صنعت برق سوريه و بسياري از نيروگاه ها و خطوط انتقال برق اين كشور آسيب جدي ديده و يا به کلي منهدم شده است که براي بازسازي آن نياز مبرمي به حضور شرکت هاي ايراني در اين کشور است.
دكتر "عدنان محمود" سفير سوريه در تهران نيز با اشاره به روابط خوب دو كشور و حضور موفق شركت‌هاي ايراني در بخش برق سوريه اظهار اميدواري كرد، شركت‌هاي ايراني در بازسازي سوريه حضوري فعال داشته باشند.
  • خبرنگار: علی اکبر ذاکری
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد