بخش عمومي
1396/12/22 14:05:53
قائم‌مقام وزير نيرو در ديدار با فرزندان شهداي صنعت آب و برق:
تکنولوژي نبايد موجب کم رنگ شدن ارزش‌هاي فرهنگي شود
قائم‌مقام وزير نيرو در ديدار با فرزندان شهداي صنعت آب و برق گفت: نبايد بگذاريم که با ورود تکنولوژي و ايجاد فضاهاي مجازي ارزش‌هاي فرهنگي ما کم رنگ و گاها به ضد ارزش تبديل شود.
به‌گزارش پايگاه اطلاع‌رساني وزارت نيرو (پاون)، "ستار محمودي" قائم مقام وزير نيرو ظهر امروز (سه‌شنبه) همزمان با روز شهيد، در ديدار با فرزندان شهداي صنعت آب و برق ضمن بزرگداشت ياد و خاطره شهداي صنعت آب و برق در دوران انقلاب اسلامي، دفاع مقدس، مدافعان حرم و اقتصاد مقاومتي، گفت: همانگونه که شهدا، کبر و غرور را از خود دور کردند و بت تکبر را در خود شکستند، ما نيز بايستي متواضعانه ادامه دهنده راه آنان باشيم و از همکاران خود غافل نشويم زيرا يک مدير توانمند بايستي بجز فاکتورهاي اصلي مديريت از ايمان، پشتکار، صداقت، شجاعت و تواضع نيز برخوردار باشد.
وي با بيان اينکه مهمان نوازي، خانواده دوستي، مهرباني، فداکاري و احترام به بزرگتر از فاکتورهاي اصلي فرهنگي ملي ما است، افزود: نبايد بگذاريم که با ورود تکنولوژي و ايجاد فضاهاي مجازي ارزش‌هاي فرهنگي ما کم رنگ و گاها به ضد ارزش تبديل شود. 
قائم‌مقام وزير نيرو ادامه داد: در زمينه دانش،‌ خرد، مشارکت هاي جهاني، ملي و آموزش ها همواره بايد بروز باشيم،‌ زيرا زماني مي‌توانيم از برزخ فضاي مجازي و ماهواره ها در امان باشيم که حرمت انساني را حفظ کنيم و در چنين مواردي تکنولوژي و مدرنيته در خدمت انسانيت قرار خواهد گرفت.
وي در خصوص مقام والاي شهدا اظهار داشت: شهدا بزرگترين سرمايه‌گذاراني هستند که با ايثار جان خود، آگاهانه از مال و زندگي و خانواده خود گذشتند تا انقلاب و نظام اسلامي را بيمه کنند و در اين آزمون سربلند بيرون آمدند.
ستار محمودي با اشاره به اينکه سرمايه‌گذاري شهدا آنقدر عظيم است که جز خود آنان و خانواده گرامي ايشان کسي قادر به درک اين مهم نيست، افزود: بزرگترين افتخار وزارت نيرو حضور اين خانواده هاي ارجمند شهدا، ايثارگران و رزمندگان در بدنه صنعت آب و برق است.
او با اشاره به اينکه پرسنل زحمت کش صنعت آب و برق کشور بايستي بسيار مراقب باشند و نگذارند غفلت بر آنان چيره شود، خطاب به فرزندان شاهد و ايثارگران اين صنعت گفت: در هيچ مقطعي نبايستي از خدا، خود،‌ خانواده و جامعه غافل شد و وظيفه انساني و عاطفي را از ياد برد.
پیش از سخنان قائم مقام وزير نيرو، "سيديعقوب محمدمرادي" مشاور وزیر در امور ایثارگران وزارت نيرو در سخناني ضمن تبريک روز شهيد، با اشاره به اينکه حدود 1400 نفر از فرزندان شهداي صنعت آب و برق  که بيش از 90 درصد آنان از تحصيلات دانشگاهي برخوردار هستند در بدنه وزارت نيرو اشتغال دارند، افزود: وزارت نيرو ضمن ارائه خدمات آب، برق، فاضلاب به خانواده‌هاي شهداي صنعت آب و برق، تامين آب و برق تمامي گلزارهاي شهدا در سطح کشور را نيز اجرايي کرده است.
وي با اشاره به اينکه بجز شهدا، ايثارگران و جانبازان، تسهيلات خوبي براي رزمندگان نيز در نظر گرفته شده است، افزود: سند راهبردي که در سال 95 توسط هيات وزيران به تصويب رسيد سبب شد تا رزمندگان نيز از بسياري مزايا برخوردار شوند که وزارت نيرو به خدمت‌رساني به اين قشر نيز در سراسر کشور اهتمام دارد.
  • خبرنگار: علی اکبر ذاکری
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر