بخش عمومي
1396/12/22 15:10:00
با حضور قائم‌مقام وزیر نیرو صورت گرفت:
کاشت دو اصله نهال به یاد شهدای مدافع حرم و نیروگاه دبیس
هم‌زمان با روز شهید و با حضور قائم‌مقام وزیر نیرو، دو اصله نهال به یاد شهدای مدافع حرم و نیروگاه دبیس کاشته شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، "ستار محمودی " قائم مقام وزیر نیرو، عصر امروز (سه شنبه)‌ همزمان با روز شهید، با حضور در آئین غرس دو اصله نهال به یاد شهدای مدافع حرم و نیروگاه دبیس، گفت: وزارت نیرو یک وزارتخانه تخصصی و مردمی و دارای ابعاد معنوی است.
وی ضمن گرامیداشت روز شهید و ارج نهادن به مقام شامخ شهدای مدافع حرم و پاسداشت شهدای اقتصاد مقاومتی نیروگاه " دبیس " عراق که به دست گروه‌های سلفی و تروریستی داعش در خاک عراق به شهادت رسیدند، گفت: امروز در حرکتی نمادین با کاشت دو اصله نهال، ضمن گرامیداشت یاد این عزیزان، با آنان پیوند خواهیم بست که همچون سرو در ادامه راه آنان استوار و ثابت قدم خواهیم ماند.
وی افزود: وزارت نیرو بجز شهید عباسپور (وزیر شهید) بیش از 500 شهید نیز تقدیم انقلاب اسلامی کرده و قریب به 20 هزار نفر ایثارگر، آزاده و خانواده شهدا را در بدنه خود جای داده است.
قائم مقام وزیر نیرو با اشاره به این مطلب که وزارت نیرو، در کنار تخصص‌های فنی دارای پشتیبانی معنوی نیز هست، اظهارداشت: این پشتیبانی از طریق سرمایه بزرگ اجتماعی و معنوی صورت می‌گیرد که ضمن اجتماعی بودن، نشان از توجه و اهمیت ویژه به محیط زیست دارد.
وی ادامه داد: بجز مجموعه فعالیت‌های صنعتی و تخصصی در این وزارتخانه، به ابعاد زیست محیطی نیز توجه ویژه می‌شود، لذا به همین مناسبت ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، در روز شهید، با برگزاری آئین نمادین نهال کاری، می‌توانیم کم‌ترین میزان دین خود را به مجموعه شهدای صنعت آب و برق و خانوده معزز آنان ادا کنیم.
  • خبرنگار: علی اکبر ذاکری
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر