بخش آب
1397/09/14 22:58:18
رئیس جمهور در نشست خبری پایان سفر به استان سمنان:
پروژه تامین آب برای بسیاری از استان‌های کشور ضروری است/ آب شرب مورد نیاز مردم را به صورت تضمینی خریداری می‌کنیم
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه پروژه تامین آب برای بسیاری از استان‌های کشور که در کم آبی و مضیقه هستند لازم و ضروری است، گفت: دولت در زمینه آب شرب تضمین‌های لازم را انجام می‌دهد که برای آب شرب مردم خریدار خواهد بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی شامگاه چهارشنبه در نشست خبری پایان سفر کاروان تدبیر و امید به استان سمنان با ابراز خرسندی از آغاز طرح‌ها و پروژه‌های زیادی که در جریان این سفر افتتاح، برنامه‌ریزی و اقدامات اجرایی آن‌ها آغاز شده است، گفت: مهمترین مسأله این استان آب است و همه ما در سراسر کشور باید به این نکته توجه کنیم  که باید مردم بتوانند، ابتدا از آب سالم آشامیدنی پایدار و سپس از ضرورت‌های صنعت و کشاورزی استفاده کنند.
روحانی افزود: بایستی به یکدیگر در سراسر کشور کمک کنیم، دولت تسهیلات لازم را آماده کند و سرمایه گذاری‌های بسیار کلان نیز انجام بگیرد. هم اکنون برای طرح تامین آب یزد از دریای عمان و خلیج فارس اقدامات و سرمایه گذاری بزرگی انجام شده است.
رئیس جمهور ادامه داد: برای کرمان و حتی اصفهان به دنبال این هستیم که آب برای این استان‌ها از جنوب تامین شود و اگر سرمایه‌گذار خصوصی در این زمینه وارد شود، این سرمایه برگشت دارد و دولت در زمینه آب شرب تضمین‌های لازم را انجام می‌دهد که برای آب شرب مردم خریدار خواهد بود و صنعت نیز به فعالیت‌های خود ادامه خواهد داد.
روحانی با تاکید بر اینکه پروژه تامین آب برای بسیاری از استان‌های کشور که در کم آبی و مضیقه هستند لازم و ضروری است، ادامه داد: با هماهنگی‌های خوبی که با محیط زیست به عمل آمده است طرحی را مصوب کرده‌ایم که از نظر دولت برای سرمایه گذاری کاملاً آماده است و مسائل محیط زیستی حل شده است تا چگونه آب به مردم برسد و آلودگی ایجاد نکند که این مهمترین مسأله استان بود.
خبرنگاری در این نشست خبری به موضوع انتقال آب خزر به سمنان اشاره و از رئیس جمهور زمان آغاز و اتمام این پروژه را جویا شد، رئیس جمهور در پاسخ گفت: دولت برای این طرح برنامه دارد و براساس اعلام وزیر نیرو مطالعات طرح انجام شده است. مشکل موجود برای اجرای این طرح مشکل محیط زیست در مسیر لوله و بحث آلودگی آن بود که البته نگرانی به حقی بود.
وی خاطر نشان کرد: هفته گذشته سازمان محیط زیست بررسی‌های خود در این رابطه را انجام و نظر نهایی را اعلام کرد. خوشبختانه دغدغه محیط زیستی و بحث آلودگی برطرف شده و از نظر دولت مانعی برای این پروژه وجود ندارد، سرمایه گذار آن هم اعلام آمادگی کرده و با سرعت عمل، اجرای این طرح را پیگیری خواهیم کرد.


  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر