بخش برق
1393/06/03 01:31:00
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان بوشهر خبر داد:
آغاز عملیات اجرایی و بهره‌برداری از 210 پروژه توزیع برق بوشهر
به مناسبت گرامیداشت هفته دولت پروژه های عمرانی با صرف اعتبار 236 میلیارد ریال کلنگ زنی یا افتتاح می شود.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان بوشهر از آغاز عملیات اجرایی و بهره‌برداری از 210 پروژه این شرکت به مناسبت هفته دولت امسال خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "امرالله پاراد" اعتبار این پروژه‌ها را درمجموع 236 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این پروژه‌ها در راستای استفاده از برق دایم و مطمئن و افزایش رضایت‌مندی مردم استان بوشهر احداث و یا بهره‌برداری می‌‌شود.
وی از توسعه، احداث، اصلاح و بهینه‌سازی شبکه، برق‌رسانی به متقاضیان جدید و همچنین ایجاد روشنایی معابر جدید خبر داد و افزود: این پروژه ها در 10 شهرستان بوشهر اجرا و به بهره‌برداری می‌رسد.
پاراد اظهار داشت: پروژه‌های آماده بهره‌برداری شامل احداث 28 کیلومتر شبکه فشار متوسط، 53 کیلومتر شبکه فشار ضعیف و نصب 161 دستگاه ترانس هوایی است.
به‌گفته وی، پروژه‌های آماده کلنگ‌زنی نیز شامل احداث 10 کیلومتر شبکه فشار متوسط، 55 کیلومتر شبکه فشار ضعیف و نصب 49 دستگاه ترانس هوایی است.
وی اضافه کرد: در بخش روشنایی چهار کیلومتر شبکه روشنایی و نصب 572 دستگاه چراغ لاک‌پشتی بهره‌برداری و یا اجرا می‌شود.
وی ادامه داد: یکی از پروژه‌های مهم که در چند سال اخیر و همچنین سال‌جاری در دست اقدام است، تبدیل ولتاژ 11 به 20 کیلوولت محسوب می‌شود که مهم‌ترین مزیت آن کاهش تلفات شبکه توزیع و عرضه انرژی مطلوب و پایدار به مشترکان است.
وی گفت: بخش قابل‌توجهی از شبکه‌های فرسوده و نیز رفع ضعف ولتاژ در سطح استان اصلاح و بهینه‌سازی شده است.
  • خبرنگار: پرویز فرزین پور
  • منتشر کننده: fallah