بخش آب و فاضلاب
1393/06/03 08:47:00
همزمان با هفته دولت آغاز می‎‌شود؛
بهره‌برداری از 40 پروژه آب و فاضلاب استان اصفهان
آبرسانی به فریدونشهر، آبرسانی به شهر برف انبار، خط انتقال آب شهر علامه مجلسی، آبرسانی به واحدهای صنعتی شهر قهجاورستان و آبرسانی به مجموعه 104 واحدی فرهنگیان خوراسگان ازجمله طرح‌های آبرسانی هستند که در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: در هفته دولت 40 پروژه در بخش آب و فاضلاب این استان با هزینه‌ای حدود 170 میلیارد ریال در شهرهای اصفهان، اردستان، بادرود، چادگان، دولت‌آباد و برخوار، سمیرم، شهرضا، مبارکه، کوهپایه، فریدونشهر، نایین و نجف‌آباد به بهره‌برداری می‌رسد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "هاشم امینی" با اشاره به اجرای طرح‌های آبرسانی، اعلام کرد: آبرسانی به فریدونشهر، آبرسانی به شهر برف انبار، خط انتقال آب شهر علامه مجلسی، آبرسانی به واحدهای صنعتی شهر قهجاورستان و آبرسانی به مجموعه 104 واحدی فرهنگیان خوراسگان ازجمله طرح‌های آبرسانی هستند که در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسند.
به‌گفته وی، پروژه‌های آبرسانی با هدف تامین آب شرب شهرهای مذکور، ارتقای کیفی آب شرب، کاهش هدررفت آب، افزایش بازده پمپ‌ها و توسعه طرح‌های آبرسانی اجرا شده است.
وی به تشریح خدمات شرکت آب و فاضلاب در پروژه‌های مسکن مهر در سطح استان اصفهان پرداخت و عنوان کرد: شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان از زمان اجرای پروژه مسکن مهر در استان، به ارایه خدمات به این واحدها اقدام کرده است به‌طوری که در هفته دولت امسال نیز نصب انشعاب‌های آب فاز 2 مسکن مهر زواره و آبرسانی به مخزن مسکن مهر شهرضا عملیاتی می‌شود.
رییس هیات‌مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه تامین آب شرب مشترکان در فصل تابستان باتوجه به عدم نبودن زاینده‌رود و کاهش آبدهی چاه‌های فلمن با محدودیت‌های عدیده‌ای مواجه بود، افزود: بر این اساس حفر و تجهیز تعدادی چاه در دستورکار قرار گرفت که در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.
امینی گفت: این پروژه‌ها با هدف تامین بخشی از نیاز آبی مشترکان در شهر و سطح استان اصفهان اجرا شده است تا به نوعی از پیامدهای بحران کم‌آبی در سطح استان کاسته شود.
وی توزیع عادلانه آب و عدم قطع آب مشترکان را ازجمله اهداف مهم شرکت آبفای اصفهان برشمرد و بیان کرد: ذخیره آب، تعدیل فشار و تعادل در شبکه آب ازجمله اولویت‌های آبفای استان اصفهان است که در این راستا به‌منظور تعادل در شبکه آب مخزن یک‌هزار مترمکعبی شهر کمه، مخزن پنج‌هزار مترمکعبی شهر ونک، مخزن دوهزار مترمکعبی بادرود، چادگان، منظریه شهرضا راه‌اندازی می‌شود تا بدین ترتیب با افزایش حجم ذخیره آب در زمان پیک مصرف و افزایش گرما، پیامدهای تنش آبی کاهش یابد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان سپس به تشریح پروژه‌های اجرایی فاضلاب در سطح استان پرداخت و خاطرنشان کرد: برخورداری از خدمات شبکه فاضلاب یکی از مطالبه‌های اساسی مردم در سطح استان است و به این جهت آبفای استان درصدد است با بهره‌گیری از توانمندی بخش خصوصی، اجرای پروژه‌های شبکه فاضلاب را تسریع بخشد.
وی افزود: در این راستا در هفته دولت طرح‌های توسعه ای شبکه فاضلاب شهر خورزوق، دولت‌آباد، حبیب‌آباد و نیز عملیات لوله‌گذاری کلکتور اصلی فاضلاب شمال شرق، تاسیسات فاضلاب ضلع غربی چهارباغ بالا، جابجایی تاسیسات فاضلاب مسیر غربی چهارباغ از کوچه عطاءالملک به بهره‌برداری می‌رسد.
  • خبرنگار: سميرا خدري
  • منتشر کننده: fallah