بخش مناسبت ها
1393/07/03 10:29:00
وزیر نیرو در یادواره 500 شهید صنعت آب و برق:
شهیدان الگوی استقامت برای صنعت‌گران آب و برق هستند
شهدای صنعت آب و برق با ابتکار، هوشمندی، صلاحیت و قاطعیت در دوران دفاع مقدس در این صنعت فعالیت داشتند و با کمترین هزینه و امکانات وظیفه خود را انجام دادند.
وزیر نیرو از شهیدان صنعت آب و برق به‌عنوان الگویی برای فعالان این صنعت برای ایستادگی و استقامت در برابر مشکلات نام برد و گفت: شهدا فراموش‌شدنی نیستند و ما بر عهد خود با خدا و شهیدان همواره استوار خواهیم ماند.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "حمید چیت‌چیان " روز پنج‌شنبه (امروز) در آیین بزرگ‌داشت شهید دکتر "حسن عباسپور" و 500 شهید صنعت آب و برق کشور در محل پژوهشگاه نیرو، اظهار داشت: نخستین هدف ما از این نشست، تجدیدعهد با شهداست و در حضور خانواده شهدا به آنان می‌گوییم که شما فراموش‌شدنی نیستید و ما بر عهد و پیمان خود با خداوند و شهدا استوار خواهیم ماند.
وی افزود: هدف شهدا دفاع از اسلام و آرمان آنان آزادی، مبارزه با ظلم و سربلندی میهن اسلامی بود و ما با آنان تجدیدعهد می‌کنیم که بر سر همان آرمان‌ها باقی بمانیم.
چیت‌چیان با بیان اینکه در قرآن به صراحت آمده است که مومنان خدا آنانی هستند که بر سر پیمان خود با خداوند صادقانه ایستاده‌اند، افزود: مصداق آیه شریفه قرآن، نشست عارفانه‌ای است که امروز برقرار شده است و اشاره به این موضوع دارد که برخی به پیمان خود وفا کردند و شهید شدند و برخی نیز در انتظار شهادت هستند و هیچ تغییری در پیمان خود نداده‌اند.
وزیر نیرو با ابراز امیدواری نسبت به اینکه همه تلاش‌گران صنعت آب و برق بر این عهد وفادار باشند، ادامه داد: هدف دیگر ما تکریم یاد شهداست و تکریم خانواده شهدا تکریم همان بزرگواران است.
وی با بیان اینکه خانواده شهدا نور چشم ما و نور چشم ملت ایران هستند، افزود: یادآوری فرهنگ ایثار و فداکاری وظیفه ماست؛ همچنان که رهبر عزیزمان نیز فرمودند زنده نگه‌داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.
چیت‌چیان با بیان اینکه راه شهیدان الهام‌بخش و سرمشق ما است، اظهار داشت: آنان با شهادت خود به ما آموختند که به جای خودمحور بودن، خدامحور باشیم؛ به ما آموختند که در راه هدف و راه خدا مقاوم و استوار باشیم و استقامت کنیم و این استقامت درسی برای تمام زندگی انسان است.
وی ادامه داد: ما در صنعت آب و برق با مشکلات زیادی روبرو هستیم اما هنگامی که به‌یاد می‌آوریم شهدا در چه شرایط سختی استقامت کردند، این صبر و شکیبایی الهام‌بخش است و با همین معیار می‌توانیم بر مشکلات غلبه کنیم.
وی با بیان اینکه درس بزرگ شهدا ترجیح منافع انسانی بر منافع شخصی است، تصریح کرد: شهادت آمیزه‌ای از عشق و عقل است و چنانچه صنعت آب و برق با تدبیر و علم و پیشرفته‌ترین دانش اداره شود و جوهره اصلی، عشق به ملت و تلاش در راه خدا باشد، در این‌صورت خدا در کار ما برکتی قرار می‌دهد تا ره‌توشه ادامه فعالیت ما شود.
وزیر نیرو ادامه داد: شهدای صنعت آب و برق با ابتکار، هوشمندی، صلاحیت و قاطعیت در دوران دفاع مقدس در این صنعت فعالیت داشتند و با کمترین هزینه و امکانات وظیفه خود را انجام دادند.
وی در ادامه یادآور شد: رزمندگان با خلاقیت خود راه‌هایی را یافتند که با تجهیزات کم و بهره‌وری بالا بتوانند با دشمنی که از شرق و غرب جهان حمایت می‌شد بجنگند و از این آزمون سرافراز بیرون آیند.
  • خبرنگار: علی اکبر ذاکری
  • منتشر کننده: fallah