بخش عمومي
1394/01/10 09:01:00
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو اعلام کرد:
آماده‌باش دفاتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل صنعت آب و برق در نوروز 94
دفاتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در حال آماده‌باش کامل هستند تا در صورت اختلال احتمالی در امر تامین آب و برق، همگام با سایر بخش‌های صنعت آب و برق وارد عمل شده و در کمترین زمان مشکل احتمالی را رفع کنند.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو گفت: دفاتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل سه شرکت مادرتخصصی زیرمجموعه وزارت نیرو در ایام تعطیلات نوروز در حالت کشیک و آماده‌باش کامل قرار دارند.
مهندس "میثم جعفرزاده" در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، با بیان آنکه در ایام نوروز برخی از شهرها نظیر شهرهای جنوبی و مرکزی ازجمله بندرعباس، بوشهر، کرمان، اصفهان و شیراز و یا مناطق دیگر ازجمله مشهد و شهرهای شمالی پذیرای مسافران نوروزی پرشماری هستند، افزود: ممکن است در این شهرها پیک مصرف آب و برق اتفاق بیفتد و بر این اساس، دفاتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در حال آماده‌باش کامل هستند تا در صورت اختلال احتمالی در امر تامین آب و برق، همگام با سایر بخش‌های صنعت آب و برق وارد عمل شده و در کمترین زمان مشکل احتمالی را رفع کنند.
به‌گفته وی، برای رسیدن به بالاترین میزان آمادگی، مانورهایی پیش از ایام نوروز در برخی از شهرها برگزار شده است تا نیروهای مدیریت بحران و پدافند غیرعامل با توان بالا خود را برای خدمات‌رسانی در این ایام آماده کنند.
وی سیل، زلزله، طوفان، حوادث طبیعی و غیرطبیعی انسان‌ساخت را ازجمله حوادثی برشمرد که نیروهای مدیریت بحران و پدافند غیرعامل صنعت آب و برق همواره خود را برای آمادگی در مقابل این تهدیدها آماده می‌کنند.
جعفرزاده تصریح کرد: در تمام شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نیرو گروه‌های مدیریت بحران و پدافند غیرعامل به‌صورت شبانه‌روزی همواره آماده هستند تا در صورت وقوع حوادث طبیعی و غیرطبیعی، وارد عمل شوند.
وی افزود: شماره تلفن‌های ستادی 16-81606514، 81606518 و 81606587 با پیش شماره 021 نیز به‌صورت شبانه‌روزی آماده دریافت پیام‌ها و تماس‌های مشترکان درباره حوادث احتمالی مرتبط با مدیریت بحران و پدافند غیرعامل هستند.
  • خبرنگار: امير جعفري آزاد
  • منتشر کننده: fallah