بخش برق
1396/11/08 17:46:00
معاون برق و انرژی وزیر نیرو در دیدار با مدیرکل روابط عمومی وزارت نیرو:
نمي‌توان در مديريت تقاضای برق دستوری عمل کرد/ جایگاه مهم روابط عمومی‌ها در انعکاس خدمات صنعت برق
معاون برق و انرژی وزیر نیرو گفت: در مديريت تقاضای برق نمي توان دستوری عمل کرد و بايد در ارتباط مستقیم و بيشتر با مردم، از آنها ياري خواست.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، همایون حائری معاون برق و انرژی وزیر نیرو در نشست با مدیرکل و همکاران روابط عمومی وزارت نیرو با بیان اینکه روابط عمومي در دنياي امروزعلمي است که روز به روز جايگاه خود را بيشتر باز مي کند، گفت: ارتباط خوب با روابط عمومي باعث مي شود اطلاعات واقعي به مردم برسد و این یک نیاز اساسی برای صنعت برق است.
وی ادامه داد: در حادثه بارش سنگین برف و بروز برخی مشکلات در شبکه برق در اثر شدت بارش‌ها از دیروز تاکنون، روابط عمومي بايد علاوه بر انتقال سريع مشکلات مردم، خدمات شبانه‌روزي همکاران صنعت برق را نيز گزارش دهد تا مردم از پایداری خدمات اطمینان داشته باشند.
حائری با بیان اینکه زماني مي توانيم اهداف بزرگ را انجام و برق پايدار مردم را تامين کنيم که بتوانيم راحت‌تر با مردم ارتباط بگيريم، ادامه داد: کارهاي بزرگي از جمله مديريت شدت و مصرف انرژی را آغاز کرده‌ايم که به صورت لحظه‌ای در زمان پيک مصرف برق، رشد مصرف پایش و کنترل شده و به راحتي بتوانيم آنرا مدیریت کنیم.
وی افزود: در این زمینه براي هر شرکت توزيع تکليفي را مشخص کرده‌ايم تا با اين مديريت مصرف، در اصل يک نوع سرمايه‌گذاري کرده باشيم، اما در مديريت تقاضا نمي توان دستوری عمل کرد و بايد در ارتباط مستقیم و بيشتر با مردم، از آنها ياري خواست.
معاون برق و انرژی وزیر نیرو در پایان با اشاره به تلاش گسترده صنعت برق برای بهترین عملکرد گفت: برق جزو کارهایی است که عملکرد مثبت و ثبات خدمات در آن نامحسوس است و این جزو ماموریت‌های روابط عمومی‌هاست که این خدمات را به مردم منعکس کنند.
در ادامه، مدیرکل روابط عمومی وزارت نیرو با اشاره به ضرورت همکاري و همراهي بيشتر با روابط عمومي‌های شرکت‌هاي برق استانی گفت: باید بتوانیم براي طرح‌های بزرگ در صنعت برق پيوست فرهنگي تهيه کرده و در آن براي انجام کار کيفي و ارتباط بيشتر با ذي‌نفعان تلاش کنیم.
صدیقه ببران ادامه داد: یکی از عرصه مهم برای ارائه توانمندی‌ها و دستاوردهای صنعت برق، موضوع نمایشگاه‌ها است که باید در زمينه برگزاری این رویداد در سطح بين‌المللي و منطقه‌اي اقدامات موثري داشته باشيم.
 
 
 
 
  • خبرنگار: علی اکبر ذاکری
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر