بخش برق
1396/11/12 15:33:00
وزیر نیرو در آیین افتتاح نیروگاه سمنگان:
نیروگاه سمنگان می‌تواند پایلوت برای طرح‌های زیست محیطی باشد/ بستر مناسب استان کرمان برای توسعه انرژی‌های خورشیدی
وزیر نیرو گفت: نیروگاه سمنگان می‌تواند به عنوان الگو و پایلوت در عرصه استفاده از منابع زیست محیطی و به عنوان یک نمونه برای سایر نقاط کشور نقش خود را ایفا نماید.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" عصر امروز پنج‌شنبه در آیین افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی سمنگان در سیرجان با گرامیداشت فرارسیدن ایام فاطمیه و همچنین ایام‌الله دهه فجر اظهار کرد: همه این اتفاقات و اجرای پروژه‌ها بدون مجهز شدن به آداب کار به ثمر نخواهد رسید و البته موضوع نظارت و پیگیری تم آداب خودش را دارد.
وزیر نیرو با تقدیر از پیگیری حسن پور نماینده سیرجان و بردسیر در مجلس در خصوص اجرای پروژه‌ها عنوان کرد: حمایت نمایندگان مجلس موجب خواهد شد توانمندی دستگاه‌های اجرایی همسو با مصالح و منافع مردم به کار گرفته شود.
وی با تشریح نمونه راه‌های خدمت به مردم خاطرنشان کرد: عرصه آب و برق یکی از جلوه‌های خدمت به مردم است بخصوص در این مناطق که با محدودیت منابع هم مواجه ایم و نیروگاه سمنگان می‌تواند به عنوان الگو و پایلوت در عرصه استفاده از منابع زیست محیطی و به عنوان یک نمونه و مدل برای سایر نقاط کشور نقش خود را ایفا نماید.
وی عنوان کرد: با مجموعه عواملی که در کنار هم برای اجرای این پروژه قرار گرفته‌اند و به ویژه منابع انسانی ارزشمند، شاهد پیشرفت‌های بیشتری در این زمینه خواهیم بود.
وی یادآور شد: استان کرمان جزو استان‌هایی بوده که در گذشته ای نزدیک در ساعات زیادی برق داشته و برق از استان‌های دیگر هم به این استان وارد می‌شده، اما امروز بخش عظیمی از خانوارهای کرمانی از نعمت برق بهره مند هستند و انرژی خورشیدی در استان کرمان هم می‌تواند به عنوان یک نقطه روشن برای آینده روشن تر پیش روی ما باشد.
وی ادامه داد: اینکه با افتتاح این پروژه‌ها در صنعت برق 140 مگاوات مازاد تولید را نشان می‌دهد، استان‌های دیگر می‌توانند از آن بهره مند شوند که یک نقطه مثبت در صنعت آب و برق کرمان است.
و.ی گفت: وجود دو نیروگاه سیکل ترکیبی و تعدادی پست برق و همچنین سایر طرح‌های مرتبط با بخش آب و برق از یک عرصه وسیعی از تلاش در استان را نشان می‌دهد.

  • خبرنگار: امیر جعفری آزاد/ سردبیر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر