بخش برق
1396/11/28 11:48:48
آغاز عملیات فاز دوم تعویض مقره ها در شبکه فوق توزیع خوزستان
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: به زودی عملیات تعویض پنج هزار زنجیر مقره در شبکه 230 کیلوولت آغاز می‌شود.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمود دشت بزرگ" در بازدید از پست 400 کیلوولت اهواز 2 اظهار کرد: در فاز اول 5500 مقره از سرامیکی به سیلیکونی تعویض شد که باعث بالا رفتن پایداری شبکه در ریزگردهای اخیر شد، در فاز دوم نیز که چند روز آینده در شبکه 230 کیلو ولت آغاز می‌شود 5300 زنجیر مقره دیگر تعویض می‌شود.
وی با بیان اینکه تعویض زنجیر مقره شبکه 400 کیلوولت در فاز بعدی صورت می‌گیرد، بیان کرد: در کنار بحث تغییر مقره‌ها از سرامیکی به سیلیکونی، شستشوی خطوط و پست‌ها و پوشش عایقی (RTV) تجهیزات که به صورت مداوم در حال انجام شدن است، پایداری شبکه را در مقابل گرد و غبار به شدت افزایش داده است.
مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان تصریح کرد: بعد از ریزگردهای روز سه شنبه که چندین و چند برابر حد مجاز بوده است، امروز وضعیت تجهیزات را چک کرده و مجدد بحث شستشو را آغاز کردیم.
دشت بزرگ گفت: بارندگی هفته گذشته یک نوع اکو پالایندگی در سیستم بوده و خود طبیعت بخشی از شستشو را انجام داده است، ولی به‌رغم این بارندگی کارهای شستشو را بلافاصله شروع کردیم تا برای گرد و غبار بعدی، شبکه همانند امروز از پایداری لازم برخوردار باشد.
گفتنی است، در این بازدید مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان از قسمت های مختلف پست اهواز 2 که یکی از مهم ترین پست‌های شرکت است بازدید کرده و در جریان آخرین اقدامات انجام شده قرار گرفت.
  • خبرنگار: حسن دهقاني
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر