بخش برق
1396/11/26 18:56:44
با حضور قائم‌مقام وزیر نیرو صورت گرفت
کلنگ‌زنی فاز نخست پست 132 کیلوولت GIS شهید جاسم حمید اهواز
آیین کلنگ زنی فاز نخست پست 132.33 کیلوولت GIS شهید جاسم حمید (عبادی) با حضور قائم مقام وزیر نیرو، مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان و جمعی از مسئولان استانی در کوی مهدیس اهواز برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، قائم مقام وزیر نیرو در این آیین افتتاح گفت: پروژه ای که امروز کلنگ زنی می شود در توزیع و زیرساخت پایدار برق نقش مهمی دارد و باید از همه همکاران شرکت برق منطقه ای و توزیع که دست در دست هم به دنیال ایجاد زیرساخت برای رفاه مردم هستند تشکر ویژه ای بکنم.
ستار محمودی بیان کرد: خوشحال هستیم که این پروژه که مسیر روشنایی هست به نام شهید بزرگوار جاسم حمید مزین شده است، کسی که در عرصه عدالت جویی و مبارزه با ستم مبارزه کردند و به درجه رفیع شهادت رسیدند.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان نیز در این آیین افتتاح اظهار کرد: یکی از نیازهای شهر اهواز و استان خوزستان توسعه زیرساخت های صنعت برق است، بر همین اساس برای سال 97 استان 32 پروژه را تعریف کردیم که با اجرای این پروژه ها 2 هزار مگاولت آمپر به ظرفیت شبکه برق اضافه می شود و بالغ بر 450کیلومتر به طول شبکه انتقال و فوق توزیع استان اضافه خواهد شد.
محمود دشت بزرگ ادامه داد: مهم تر از پایداری شبکه برق، پایداری امنیت است که شهیدان برای این کشور فراهم کردند تا در یک فضای آرامش فعالیت کنیم، یکی از این عزیزان شهید مدافع حرم جاسم حمید است که برای پاسداشت رشادت های او این پست را به نام این شهید بزرگوار مزین کردیم.
وی ادامه داد: این پست در زمینی به مساحت چهار هکتار با دو دستگاه ترانس 50 کیلوولت آمپر به ظرفیت جمعا 100 مگاولت آمپر به صورت GIS کلنگ زنی می شود.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان اضافه کرد: هدف از اجرای این طرح، متعادل کردن بارگیری ترانس های پست اهواز2، کاهش بار از شبکه 230 کیلوولت به میزان 90 مگاولت آمپر و انتقال آن به شبکه 400 کیلوولت ، افزایش پایداری شبکه فوق توزیع، آزادسازی ظرفیت خط نورد به میزان 100 مگالت آمپر، افزایش قابلیت مانور در شبکه فوق توزیع و بهبود ولتاژ در شهر اهواز می باشد.
دشت بزرگ زمان بهره برداری از این پست را سال 98 اعلام کرد و گفت: اعتبار این پروژه بالغ بر 210 میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت برق منطقه ای خوزستان بوده و تمام مراحل طراحی، خدمات مهندسی، ساخت تجهیزات و اجرای عملیات آن توسط شرکت های داخلی صورت می گیرد.
گفتنی است در این آیین افتتاح، با اهدای لوح تقدیری از خانواده مدافع حرم شهید جاسم حمید قدردانی شد.
 

  • خبرنگار: حسن دهقاني
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر