بخش آب
1396/12/09 12:08:21
به‌میزبانی وزارت نیرو؛
اولين اجلاس «هم‌انديشی با متخصصان علوم آب و محيط‌ زيست» برگزار می‌شود
اولين اجلاس «هم‌انديشی با متخصصان علوم آب و محيط‌زيست» با هدف تعامل مؤثر وزارت نيرو و صاحبنظران حوزه آب و محیط زیست فردا 10 اسفندماه در پژوهشگاه نیرو برگزار می‌شود.
به‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، وزارت نيرو در نظر دارد با هدف ایجاد زمينه‌های تعامل مؤثر و مستمر مديريت بخش آب کشور با اساتید اين حوزه در سطح دانشگاه‌ها و صاحب‌نظران صنعت، اولين اجلاس «هم‌انديشی با متخصصان علوم آب و محيط‌زيست» را برگزار نمايد.
وضعيت مديريت منابع آب و محيط‌زيست کشور به‌ گونه‌ای است که ضرورت دارد همه متخصصان بالاخص جامعه دانشگاهی کشور براي بررسی، ارائه راهکارها و اجرای آن‌ها به منظور تعديل مشکلات و گشودن چشم‌انداز روشنی براي آينده مشارکت کنند؛ اين مهم با توجه به ضرورت «تغيير رويکرد» در مديريت منابع آب، اهميتي دوچندان مي‌يابد.
این اجلاس درصدد است با ایجاد پشتوانه فکری و علمی برای صنعت آب کشور در هر دو بخش آب و محيط‌زيست، زمینه گفتگو درباره سیاست‌های جدید وزارت نیرو در حکمرانی و مديريت منابع آب کشور از نگاه اندیشمندان و متخصصان آب و محيط‌زيست کشور برای تحقق حکمرانی خوب منابع آب و موفقيت در مديريت توأمان عرضه و تقاضای آب فراهم آورد.
محورهای تخصصی این اجلاس در چهار بسته موضوعی شامل ارزیابی منابع آب کشور، مدیریت یکپارچه و جامع‌نگر، اقتصاد و حقوق آب و جهت‌گیری‌های توسعه بهره‌برداری از منابع آب متناسب با توان اکولوژیک سرزمین دسته‌بندی شده است.
این رویداد تخصصی فردا پنجشنبه 10 اسفندماه جاری با حضور وزیر نیرو، اساتید دانشگاه و صاحبنظران بخش آب کشور در  محل پژوهشگاه نیرو برگزار خواهد شد.
  • خبرنگار: علی اکبر ذاکری
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر