بخش آب و فاضلاب
1396/12/05 12:11:00
سرمایه‌گذاری 150 میلیارد تومانی برای اجرای آب‌شیرین‌کن بوشهر
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: در اجرای تاسیسات آب‌شیرین‌کن 35 هزار متر مکعبی بوشهر در راستای تامین آب آشامیدنی مشترکان بوشهری بخش خصوصی 150 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، کیقباد یاکیده با بیان اینکه محل  اجرای پروژه آب‌شیرین‌کن 35 هزار متر مکعبی بوشهر جانمایی شده است اظهار داشت: عمليات اجرايي این پروژه که بخش خصوصی در اجرای آن نقش دارد به زودی آغاز می‌شود.
وی با بیان اینکه در اجرای این پروژه، 150 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌شود گفت: پروژه آب‌شیرین‌کن 35 هزار متر مکعبی بوشهر در مدت 2 سال اجرا و تکمیل می‌شود که قادر است روزانه 35 هزار متر مکعب آب آشامیدنی مشترکان شهر بوشهر را تامین کند، به‌طوريكه بيش از نيمي از نياز آبي شهر از طريق آب شيرين كن تامين خواهد شد.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به اینکه تاسیسات آب‌شیرین‌کن 35 هزار متر مکعبی در ساحل خلیج فارس بوشهر اجرایی می‌شود افزود: برای شیرین‌سازی آب روزانه 110 هزار متر مکعب آب از دریا استحصال می‌شود که پس از نمک‌زدایی و شیرین‌سازی به شبکه آبرسانی منتقل می‌شود.
یاکیده، پروژه آب‌شیرین‌کن 35 هزار متر مکعبی بوشهر را از بزرگترین تاسیسات آب‌شیرین‌کن کشور دانست و خاطر نشان کرد: این پروژه در زمینی به مساحت 2.5 هکتار در ساحل خلیج فارس اجراء می‌شود که زمین محل اجرای پروژه تعیین شده و به‌زودی به بخش خصوصی به عنوان سرمایه‌گذار برای اجرای پروژه واگذار می‌شود.
وی، از اجرای خط انتقال این پروژه خبرداد و گفت: خط انتقال پروژه آب‌شیرین‌کن 35 هزار متر مکعبی بوشهر با اعتبارات شرکت آبفای بوشهر اجراء می‌شود.
مدیر عامل شرکت آبفای استان بوشهر از تخصیص 160 میلیارد ریال برای اجرای خط انتقال آب این پروژه خبرداد و بیان کرد: خط انتقال پروژه آب‌شیرین‌کن 35 هزار متر مکعبی بوشهر 6.5 کیلومتر است که همزمان با ساخت آب شیرین‌کن اجراء می‌شود.
  • خبرنگار: محمدرضا رزمجو
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر