بخش آب و فاضلاب
1396/12/06 12:01:20
مدیرعامل آبفای استان تهران:
زنان نقش موثری در مدیریت مصرف آب در خانواده دارند
مدیرعامل آبفای استان تهران در «نشست آموزشی خانواده و مدیریت مصرف» گفت: زنان نقش موثری در مدیریت مصرف آب در خانواده دارند.
به‌گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو (پاون)، محمد پرورش در «نشست آموزشی خانواده و مدیریت مصرف» افزود: ۸۵ درصد از مشترکان آب و فاضلاب خانگی است که زنان به طور مستقیم می‌توانند الگوی مصرف آب را بهینه کنند.
پرورش با بیان این‌که امیدواریم زنان در حوزه مدیریت مصرف آب نیز حضور فعالی  داشته باشند گفت: موضوع آب و تبعات ناشی از الگوهای نادرست مصرف آن در کشور جدی است.
او افزود: در حال حاضر از حدود ۷۰درصد منابع تجدیدپذیر کشور استفاده می‌شود که هیچ جای دنیا حتی در کشورهای پرآب چنین ریسک خطرناکی صورت نگرفته است.
او با اشاره به اینکه امروزه تکنولوژی می‌تواند کمک زیادی در اصلاح الگوی مصرف کند گفت: خوشختانه وسیله‌های کاهنده مصرف آب در حال حاضر با قیمت مناسب در بازار هست و می‌تواند مصرف آب را ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش دهد.
مدیرعامل آبفای استان تهران تاکید کرد: سالانه حدود شش میلیارد مترمکعب آب در کشور تولید می‌شود که تنها با ۱۰ درصد صرفه‌جویی مشترکان خانگی  معادل ۶۰۰ میلیون مترمکعب که آب شش سد است، صرفه‌جویی خواهد شد.
  • خبرنگار: رویا مرادی زاده
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر